Saunoví mistři zamíří do Hrubé Vody u Olomouce

Saunoví mistři zamíří do Hrubé Vody u OlomoucePůvodní záměry iniciátorů netradičního projektu ze světa zážitkového saunování, tzv. Sauna Herbal Cup byly naplněny. Čeští saunéři předvádí své dovednosti již v mnoha českých saunách, účastní a umisťují se na světových i domácích soutěžích. Jednou z takovýchto soutěží je Sauna Herbal Cup s pořadovým číslem 3.

Od 24. do 27. listopadu 2016 se hotel Hluboký dvůr u Olomouce dočká při svém otevření venkovní části saunového světa s velkokapacitní saunou skutečné pocty. Do soutěže jsou zvání nejlepší saunéři z Rakouska, Itálie, Polska, Německa, Nizozemska, Chorvatska a dalších zemí. Mezi speciálními hosty a mezinárodními porotci zavítají Lay Pang Ong z Malajsie (mistr relaxačních ceremoniálů) a zástupce soutěže Aufguss WM, pan Gerhard Ten Hove.

Speciální hosté, mezinárodní porota, zajímavý program a workshopy, to bude program soutěže Sauna Herbal Cup 2016, a sice od čtvrtku 24. 11. do nedělního finále 27. 11. 2016.

Akce pořádaná pod záštitou mnoha odborných asociací představí poměrně nový obor zážitkového saunování veřejnosti.

Mezi soutěžícími jsou nejlepší saunéři z Itálie, mistr Rakouska, dále špička z Polska, Maďarska, Chorvatska, Slovenska a nejlepší saunéři z České republiky včetně současného mistra ČR Jiřího Žákovského. Mezi soutěžícími přivítáme vítěze prvního ročníku Renata Cazzolata či současného nejlepšího českého saunéra Jiřího Žákovského.

„Zážitkové saunování je nyní velkým trendem a rozvíjející se novinkou. Přibývají sauny a wellness resorty, kde se již zážitkové saunování nabízí. Soutěže, jako je Sauna Herbal Cup, pak umožňují poměřit výkony saunérů a představit novinky. Očekáváme účast hned několika saunérů ze světové špičky. V mezinárodní porotě zasednou odborníci v jejichž středu přivítáme Martinja Vanhoorelbeka z Belgické společnosti Loyly Masters. Jedná se o jednoho z největších odborníků na přírodní éterické oleje, které letos jsou velkým trendem v saunování a Sauna Herbal Cup jim poskytne velký prostor i při doprovodných programech a workshopech pro soutěžící i návětvníky“zve příznivce saunování Pavel Hofrichter, který je i naším odborníkem na zážitkové saunování.

V době, kdy zážitkové saunování v Ćeské republice již není velkou neznámou, je naopak cítit nějaká vnitřní potřeba ukázat mnoha saunérům u nás i za hranicemi, že saunové ceremoniály mohou být něco více než dynamická a rychlá hudba, vystupování s hlučným příběhem, spousty světel a masek z podsvětí.

Sauna Herbal Cup 2015 11Stále přibývá mladých a nadšených saunérů a saunérek, stejně tak soutěží v saunových ceremoniálech. Nastala však další otázka, kam a jakým směrem posunout saunové ceremoniály, aby byly zachovány základní principy saunování spojené především s příjemnými pocity, přírodními vůněmi, oleji, maceráty, peelingy.

Dva přechozí ročníky soutěže Sauna Herbal Cup, které proběhly v rámci projektu SaunaFest na cestách v roce 2013 a 2015, nastavily laťku velmi vysoko. Soutěže se účastnila evropská špička, speciální hosté, ti nejlepší saunéři České republiky. „Především díky podařenému loňskému ročníku v Relax centru Kolštejn a velkému zájmu saunérů ze zahraničí jsme se s Pavlem Hofrichterem a Radovanem Štíchou rozhodli o uspořádání třetího ročníku již v roce 2016,“ uvedl Tomáš Drápal, jeden z iniciátorů soutěže. Do projektu se letos zapojilo nové zařízení, resort Hrubá Voda u Olomouce.

Není náhodou, že se velká rodina saunérů setká právě v resortu Hrubá Voda, konkrétně ve Wellness hotelu Hluboký dvůr. Navozená přátelství, získané kontakty a zkušenosti na soutěžích z uplynulých let motivovala organizátory k uspořádání dalšího úspěšného kola soutěže, kde se v letošním roce hodnotí zejména kvalita přírodních esenciálních olejů, vlastně vyráběné macaráty a výluhy, speciální peelingy.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.