SAXON – Battering Ram

SAXON - Battering RamInterpret: SAXON
Album:    Battering Ram
Datum vydání: 16. října 2015
HEAVY METAL

Saxon slibovali před vydáním této desky méně rock´n´rollu a více heavy metalu. A s pomocí producenta Andy Sneapa (např. Megadeth, Testament, Exodus nebo Accept) se jim to i podařilo. Nemohu se ale zbavit dojmu, že tentokrát tlačili tolik na pilu, že sice vychytali zvuk do všech detailů, ale tak trochu zapomněli v první polovině alba na nosné melodie, díky nimž se z nich stala živoucí legenda NWOBHM.

V případě jejich jedenadvacáté studiové nahrávky jde tedy o řemeslně dokonale odvedené dílo, avšak bez jakéhokoliv momentu překvapení, takže se člověk v některých chvílích neubrání dojmu, že už to tady všechno jednou bylo. Nicméně deska je plná energie, nabroušených kytar, úderné rytmiky a dravého hlasu Biff Byforda, které tento nedostatek vyvažují a dávají na něj, zejména během vychytaných kytarových sól, zapomenout.

Naštěstí si ale Saxon nechali to nejlepší na konec a tak posluchače od sedmé skladby dál atakují už jen skladby, které bychom od této legendy očekávali. Jsou návratem do 80. let, kdy Saxon okupovali přední příčky hitparád na obou březích Atlantiku, a jsou rovněž připomínkou ducha kapely. Vše je tedy rázem odpuštěno, protože plujeme ve známých vodách, na nichž jsou Saxon zkušenými lodivody a bezpečně nás vedou k prožitku, který je nejen o heavy metalu, ale i o rock´n´rollu.

 

 Seznam skladeb na albu

1 Battering Ram 4:52
2 The Devil’s Footprint 4:08
3 Queen Of Hearts 5:08
4 Destroyer 3:21
5 Hard and Fast 4:45
6 Eye of The Storm 3:54
7 Stand Your Ground 4:15
8 Top of the World 4:00
9 To the End 5:50
10 Kingdom Of The Cross 6:08
11 Three Sheets to the Wind (The Drinking Song) 3:53

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.