Setkání tisícovky vedoucích dětských kolektivů bude hostit Jihlava

Celostátní vzájemné výměny zkušenostíV uplynulém roce se konal v Chrudimi 24. ročník Celostátní vzájemné výměny zkušeností (CVVZ). Toto největší každoroční třídenní setkání vedoucích malých i velkých organizací, spolků a klubů, pracujících s dětmi a mládeží se v termínu 11. – 13. listopadu 2016 uskuteční v Jihlavě.

Samotné akci bude ve čtvrtek 10. listopadu předcházet odborná konference o pojetí vzdělávání a uznávání jeho výsledků v neziskovém sektoru.

Jubilejní 25. ročník CVVZ odstartuje v pátek 11. listopadu 2016. Ponese se v duchu motta »Podělme se o plody své práce«,“ říká náčelník CVVZ Martin Paclík. Kromě tradičních programů, v nichž se účastníci zejména aktivní a zážitkovou formou vzájemně inspirují, pořadatelé nově připravují také programy špičkových odborníků v daných oblastech.

Ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Ji.hlava se bude konat soutěž o nejlepší dokument o činnosti organizací, pracujících s dětmi a mládeží. Vítězné dokumenty budou promítnuty v kině Dukla.

V rámci CVVZ bude také návštěvníkům ze všech koutů České a Slovenské republiky dána možnost poznat zábavnou formou město Jihlava. Proběhne například půlmaraton noční Jihlavou, exkurze do podzemí a jihlavských kolektorů, ZOO či koncert skupin Marien a Epydemye. „Na CVVZ v Jihlavě uspořádáme ve spolupráci s agenturou Dobrý den také pokus o rekord v počtu saunujících se lidí na jednom místě během 24 hodin,“ prozradila Jana Ptáčková, která má na starosti program.

Posláním CVVZ je vytvářet těmto pracovníkům prostor pro vzájemné předávání a porovnávání zkušeností i dovedností a pro hledání řešení společných problémů. Tím, že CVVZ spojuje dobrovolníky z různých měst a obcí, umožňuje vznik kamarádských vztahů a prospěšnou spolupráci jednotlivců i organizací. Sdílení zkušeností a vědomostí pomáhá rozvíjet nabídku volnočasových aktivit pro děti. Dochází také k osobnostnímu rozvoji dobrovolníků: učí se – jak jeden od druhého, tak i od přítomných profesionálů. CVVZ upevňuje vztahy mezi všemi, co se podílejí na výchově dětí. CVVZ je svou povahou nepolitická a nezisková. Nemá žádný vrcholný orgán ani právní subjektivitu a organizuje ji každý rok jiné české město.

Pořadatelem jihlavské CVVZ je sdružení „JEJDA…“, které v regionu působí již více než 10 let. Za sebou má například pořádání stejné akce v Třešti v roce 2007.

Více na www.cvvz.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.