Pátek, 22.9.2023
Recepty a vařeníVolný čas

Silikonové pečící formy vám z pečení udělají pohádku

Silikonové pečící formy vám z pečení udělají pohádkuMožná jste si toho už všimli – silikon poslední dobou úspěšně dobývá české kuchyně. Díky svým vlastnostem je skvělým kandidátem pro celou řadu kuchyňských pomocníků. Nejvíce ovšem exceluje v podobě pečících forem.

Ať už chystáte nedělní bábovku nebo muffiny na party, silikonové formy na pečení vás jednoduše nadchnou. Na trhu jich naleznete bezpočet a v mnoha rozmanitých podobách – ať už se jedná o již zmíněnou bábovku, klasické kulaté formy nebo podložku na plech – výhody zůstavají stejné. A které to jsou?

 

Nepřilnavý povrch
Silikonové formy na pečení vás zbaví nutnosti je vymazávat tukem nebo vysypávat strouhankou. Prostě do nich nalijete těsto, dáte péct a poté bez problémů vyklepnete voňavý výsledek vašeho snažení. Je to hračka!

Forma na pečení Orion - vlakÚspora energie
Silikon je známý svojí teplotní vodivostí. Pečící formy z tohoto materiálu zkrátí vašemu výtvoru čas strávený v troubě až o 30%.

Praktické skladování
Po použití můžete tyto pomocníky přeložit, zmuchlat – co se vám zamane. Použitý materiál je totiž velmi pružný a ohebný, což i usnadňuje samotné vyklepávání z formy.

Odolnost vůči teplotě
Silikon sice dobře vodí teplotu, ale ta mu nijak neuškodí. Tento polymer tak vydrží skutečně extrémní rozpětí od -40°C do 280°C. Problémy mu nedělá mikrovlná, elektrická ani plynová trouba a strčit jej můžete i do mrazáku.

Snadné mytí
Silikonové formy na pečení nepohlcují žádné pachy a mýt je můžete jak ručně, tak v myčce na nádobí.

Zdravotní nezávadnost
Zajisté jste už dříve o silikonu slyšeli a to nepochybně ve spojitost s medicínou. Tomu se není co divit, tento organicko-anorganický polymer je pro lidské tělo naprosto nezávadný. Formy tak mají všechny potřebné atesty, garantují nezávadnost a jsou v souladu s mezinárodními normami.

Forma na pečení Orion - autaFantazii se meze nekladou
Flexibilita užitého materiálu je úžasná ještě v jedné věci – výrobcům umožňuje produkovat pečící formy těch nejbláznivějších tvarů, které udělají radost nejenom vaším dětem. Společnost Orion tak nabízí například silikonovou formu na pečení ve tvaru hradu. Tato majestátní tvrz se může chlubit čtyřmi věžičkami a vstupní bránou. Každý malý rytíř nebo princezna vás při pohledu na takovouhle bábovku nebo dort bude milovat a třeba za vás i umyje nádobí!

Cílená spíše na chlapce je pak forma s automobily. Umožňuje jich upéct celkem osm a jejich následné nazdobení už pak zůstává pouze na vás nebo na vaši ratolesti.

Pár rad závěrem
Silikon je sice úžasný materiál, ale i jeho použití s sebou nese jisté zákonitosti. Formu nikdy nepokládejte na přímý oheň, pokrmy uvnitř nekrájejte a při mytí nepoužívejte drátěnky ani jiné drsné předměty.

Pokud už vlastníte silikonové formy na pečení, navštivte http://www.obchody24.cz/ostatni-potreby-pro-peceni, kde najdete další vychytávky.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.