Úterý, 16.4.2024
HudbaKultura

Skutečský festival zahájil předprodej

Ve středu 30. listopadu odstartoval ve Skutči prodej vstupenek na 18. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Připravovaný ročník proběhne od 19. března do 7. května příštího roku a nabídne celkem 10 koncertů a představení. Vstupenky za přijatelné ceny pořadatelé nabízejí jako vhodný vánoční dárek.

Pro návštěvníky, kteří se na skutečský festival pravidelně vrací i pro ty, kteří se rozhodnou navštívit poprvé je připravený opět žánrově pestrý program. Jako obvykle nabídne i operní představení, tentokrát půjde o jednu z nejoblíbenějších oper W. A. Mozarta – Così fan tutte v provedení Moravského divadla Olomouc. Následovat budou čtyři komorní koncerty. Na hradě Rychmburk, který se stal dějištěm festivalového koncertu poprvé v letošním roce, se návštěvníci zaposlechnou do zvuků loutny, akordeonu i průvodního slova v pořadu Kodex o Václavu IV. Ve skutečském muzeu zažijeme Noc v Opeře s klarinetistkou Annou Paulovou a klavíristou Lukášem Klánským. Pěvecké sbory Rubeš a Slavoj se tradičně představí v kostele v nedaleké Chrasti a ve skutečském kostele potěší návštěvníky svým autorským programem Petr Hostinský (varhany) a Pavel Herzog (trubka).

Následně přijde na řadu oblíbená opereta Mamzelle Nitouche a s ní podruhé soubor Moravského divadlo Olomouc. V poutním kostele na Chlumku dokonale zní sborový zpěv, zavítá sem chlapecký pěvecký sbor evropského formátu Bonifantes. Květnový program zahájí David Uličník (člen 4TETu) a jeho Dialogy s Krylem v evangelickém kostele v Proseči. Dočkají se i příznivci crossoverových pořadů na zimním stadionu. Pro ně je připravena lahůdka v podobě Symphonic Rock Show. Slavné hity rockové i popové hudby zahraje Severočeská filharmonie Teplice pod taktovkou Miloše Machka a vokálních seskupení Q VOX a Three Graces. Závěrečný koncert s laureátkou Kocianovy houslové soutěže Lanou Zorjan proběhne v režii Komorní filharmonie Pardubice.

Program se oproti letošnímu ročníku mírně zkrátil, ale úroveň dle slov pořadatelů neklesá. “Festivaloví návštěvníci od nás očekávají kvalitu a rozmanitost a tato dvě kritéria program 18. ročníku našeho festivalu jistě splňuje. Navíc stále, navzdory současné situaci, držíme přijatelné ceny. Proto věřím, že lidé, a to i ze vzdálenějšího okolí, si k nám opět cestu najdou. Už teď se na všechny těšíme,” uvedl k programu starosta města Skuteč Jaroslav Hetfleiš.

Předprodej vstupenek na www.vstupenkyskutec.cz a bližší informace najdete na webu www.hudebniskutec.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.