Čtvrtek, 30.11.2023
Sport

Skutečská sedmička 2009

Skutečská sedmička 2009V sobotu 20. června 2009 se uskutečnil 6.ročník míčového sedmiboje – Skutečská sedmička. Za účasti 24 dvojic se odehrávaly na sportovištích města Skuteč sportovní souboje v sedmi disciplínách – basketbal, volejbal, tenis, kopaná, házená, stolní tenis a nohejbal. 

Hlavní stanoviště bylo, vzhledem k rekonstrukci sportovní haly, přesunuto k zimnímu stadionu a herna stolního tenisu byla provizorně zřízena přímo na ploše zimního stadionu. Po losování pomocí “víčkové metody” mohlo od 9 hodiny vše vypuknout.

Basketbal

Hned v prvním kole na sebe narazili dva kandidáti na přední umístění v této disciplíně – novopačtí Vondráček-Kazda a lonští vítězové – jihlavští Jakoubek-Rühr. Pevnější ruku nakonec prokázali jihlavští borci a tento základ svoji silou vše dotáhli až k úplnému vítězství.

Penalty

Penalty se odehrály na skutečském hlavním hřišti a byla to jedna z nejdramatičtějších soutěží. Již ve čtrvtfinále se uskutečnil očekávaný duel fotbalových kouzelníků – osvědčená dvojice Zelenka-Marek a skutečští Dostál-Ceral. Po dramatickém souboji se dále probojovali Dostál-Ceral a všeobecně se předpokládalo, že to bylo předčasné finále. Jenže proti byli borci z Jihlavy. Po semifinálovém vítězství nad jedněmi z hlavních konkurentů na celkové vítězství – Štantejský-Kaplan, využili zaváhání favorizovaných Dostála s Ceralem a v rozstřelu, kdy k vítězství stačilo Ceralovi ze dvou penalt jednu proměnit, získali již druhé vítězství. Naznačili tak své ambice obhájit loňské prvenství.

Volejbal

Volejbal se vzhledem k menšímu počtu dvojic mohl uskutečnit na dva sety a zde svoje možnosti naznačili Votava-Kříž a hlavně Hoffman-Dračka, kteří jako první dvojice dokázala zastavit spanilou jízdu jihlavských borců (Jakoubek-Rühr) a ve finále je dokázali udolat.

Tenis

Tenis probíhal na kurtech v průběhu celého soutěžního dne. Překvapivě hned v prvním kole vypadli Kaplan-Štantejský s pardubickou dvojicí Pilař-Čapoun a Ti pak sehráli nejvyrovnanější souboj s pozdějšími vítězi (Dostál-Ceral), kdy podlehli až v Tie-breaku 8-10. V semifinálových bojích uspěli Kazda-Vondráček proti Votava-Kříž resp. Dostál-Ceral proti Hoffman-Dračka.

Házená

Své fyzické dispozice zde uplatnila nová dvojice z Chrudimi – hokejisté Sýkora-Kyncl, aby vypadli až s pozdějšími vítězi – Zelenka-Marek.

Stolní tenis

Relativně slušný los využili Jakoubek-Rühr k získání 3.místa, když v boji poražených semifinalistů oplatili dvojici Zelenka-Marek porážku z házené. Vítězi se stali Štantejský-Kaplan.

Nohejbal

Jako tradičně poslední soutěžní disciplína byl odehrán nohejbal. V tu dobu již bylo o celkovém vítězi rozhodnuto, ale o dramatičnost nebylo nouze. Nohejbal totiž rozhodl o celkovém umístění na 2. až 5. místě. Ve velice kvalitním finále se utkali Zelenka-Marek vs. Jakoubek-Rühr. Po prvním prohranném setu 8:10 sebrali prosečtí favorité poslední zbytky sil  a ve druhém setu spanilou jízdou nedali jihlavským šanci a zajistili si tak celkové druhé místo.

Po sečtení všech bodů proběhlo oficiální vyhlášení výsledků a za účasti sličné hostesky bylo 12. výsledkově nejlepším dvojicím předány velmi hodnotné ceny. Za přispění generálního sponzora soutěže – f. BOTAS se podařilo odměnit všechny vydrživší sportovcům speciálními cenami. Díky patří všem nejmenovaným sponzorům a hlavně Sportovištím města Skuteč za bezplatné propůjčení sportovišť.
Na závěr lze jen doufat, že v příštím ročníku využije možnost všestranného sportování v duchu fair-play na velmi kvalitních sportovištích více sportovců, což by přispělo k větší dramatičnosti soutěže. Vždyť Skutečská sedmička začíná mít výborné jméno mezi všestrannými sportovci po celé ČR o čemž svědčí účast aktérů z různých částí republiky (Jihlava, Tábor, Nová Paka atd.).

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.