Úterý, 16.4.2024
FotbalSport

Slavia je v Lize mistrů a zahraje si s giganty

Slavia Praha je jediným českým klubem, který si v letošní sezoně zahraje evropské poháry. Po zvládnutém čtvrtém předkole si sešívaní připisují velký úspěch – postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Fotbalisté Slavie si účast v milionářské soutěži zajistili úspěšným čtvrtým předkolem, ve kterém narazili na rumunskou Kluž. Již v prvním zápase na půdě soupeře dokázali Slávisté zvítězit 0:1 a do domácí odvety si tak přivezli výborný výsledek. V odvetě před vyprodaným Edenem Slavia zvítězila po brance Bořila stejným rozdílem a oslavy mohly vypuknout naplno. Slavia si základní skupinu nejprestižnější klubové soutěže světa zahraje po dlouhých 12 letech.

Hned ve čtvrtek se konal los základních skupin a fanoušci červenobílých mohou být nadšeni. Los přiřkl Slavii hned 3 evropské fotbalové giganty – FC Barcelona, Borussia Dortmund a Inter Milán. Skupinu, kterou si Slávisté nejspíše nepředstavovali ani v nejdivočejších snech, zahájí v úterý 17. září na slavném San Siru proti Interu Milán (doma 27. listopadu). Barcelonu budeme moci sledovat v Edenu ve středu 23. října (venku 5. listopadu). Poslední duel skupiny Slavia odehraje 10. prosince v proslulé elektrizující atmosféře na půdě Dortmundu (doma 2. října).

foto: Reuters

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.