Slavné skladby od Pink Floyd na koncertu v Kosatci

Slavné skladby od Pink Floyd na koncertu v Kosatci Another Brick in the Wall, Wish You Were Here, Comfortably Numb nebo Money. Který fanda rockové hudby by neznal aspoň jednu z těchhle písniček? Všechny zazní v pardubickém centru Kosatec ve středu 14. prosince 2011 na koncertu skupiny Fat Old Sun, pojmenované dle pradávné skladby od Pink Floyd.

„Existujeme něco přes rok. Ale někteří z nás se potkali už před 30 lety v gymnaziální punkové kapele. Floydi jsou pro nás přirozená volba, protože poslouchat jejich desky nás dosud neomrzelo,“ vysvětluje kytarista Pavel Bednařík. Kompozičně i aranžérsky bohaté skladby, originální styl, nadčasové texty, nápadité vizuální efekty a projekce – to všechno je pro Pink Floyd typické.

Skvělá art rocková hudba však dominuje. Právě díky ní mají legendární Britové v Česku mnoho fanoušků, kteří neumějí anglicky. Uvědomuje si to i Bednařík: „My se především snažíme zvládnout celou věc co nejvěrněji hudebně. Ale pokusíme se atmosféře písní přiblížit i naší vlastní projekcí.“

            Prosincový koncert, který začne v 19 hodin, tedy nabídne i nevšední vizuální zážitek. Pokud jde o repertoár, kapela nejspíš zůstane oběma nohama v 70. letech. „Chceme odehrát téměř celou desku The Dark Side of the Moon a taky nejznámější skladby z alb The Wall a Wish You Were Here,“ potvrzuje Bednařík.

            Skupině Fat Old Sun nechybí smysl pro humor. Na rozdíl od Pink Floyd s ní nevystupují půvabné sboristky, ráda by je však sehnala. Kapelník zvaný Prašivka s úsměvem říká: „Rád bych vyzval všechny pěvecky vybavené mulatky nad 190 cm z okresů Chrudim a Pardubice, aby se neostýchaly a přihlásily se. My vás, děvčata, neukousneme!“

Obávat se nemusí ani návštěvníci koncertu. Naopak, v Kosatci je čekají dvě hodiny skvělé hudby, kterou si mohou užít i s vínem, čajem či kávou na stolku. Pohoštění zajistila firma Hovorka Catering.

Lístek, který stojí 100 Kč, si můžete rezervovat na telefonu 466 052 052 či e-mailu filip.novotny@caacz.cz.

Zapomeňte aspoň pro jeden večer na předvánoční shon a dopřejte si parádní zážitek, který vám zůstane v duši ještě dlouho po skončení koncertu!

Slavné skladby od Pink Floyd na koncertu v Kosatci

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.