Čtvrtek, 18.4.2024
Ostatní volný časVolný čas

Slovinská Sava nabízí dostupné pneumatiky pro bezpečnou jízdu

Sava je slovinská značka pneumatik z koncernu Goodyear. Zaměřuje se na výrobu kvalitních a spolehlivých pneumatik pro osobní i nákladní automobily. Pneu Sava se vyznačují svým vynikajícím poměrem ceny a kvality, což je jedním z hlavních důvodů jejich popularity.

Hlavní výhody pneu Sava

Jak už jsme nastínili v úvodu, pneumatiky Sava jsou mezi řidiči populární především pro výborný poměr cena/výkon. Sava při konstrukci pneumatik klade důraz na bezpečnost a její pneumatiky jsou přísně testovány, aby splňovaly všechny bezpečnostní normy.

Sava vyrábí pneumatiky nejen letní, ale i zimní a celoroční pneumatiky pro osobní automobily, SUV pneu a pneumatiky pro lehké nákladní vozy. Ze široké nabídky pneu Sava si jednoduše vyberete tu správnou pneumatiku pro svůj automobil.

Sava se, podobně jako další výrobci pneu, zavázala vyvíjet ekologicky šetrné pneumatiky, které mají nižší dopad na životní prostředí. Pneu Sava jsou tak zodpovědnou volbou pro řidiče, kterým není lhostejná na ochrana přírody.

 

Náhled do historie pneu Sava

Počátky značky Sava se začaly psát v roce 1921 ve slovinském městě Kranj, kde se řeka Sáva stéká s řekou Kobra. První pneu Sava však opustily výrobní linku později, v roce 1931. Ve stejném roce Savu koupil rakouský výrobce pneu Semperit.

V roce 1946 došlo ke znárodnění a přejmenování na Sava Rubber Products Company. Už o 2 roky později došlo zkrácení názvu na Sava. V roce 1956 se výroba pneu Sava přesunula z centra města Kranj do průmyslové lokality, kde sídlí Sava i dnes.

Rok 1965 je významný výrobou první bezdušové pneumatiky Sava. Už v roce 1974 byla zahájena výroba prvních radiálních pneu s ocelovým kordem.

Nová moderní éra společnosti Sava začíná roku 1995, kdy získal americký koncern Goodyear 60% podíl ve firmě Sava. Goodyear svůj podíl následně zvyšoval a od roku 2004 je 100% vlastníkem firmy Sava. Současný název společnosti je Goodyear Dunlop Sava Tires d. o. o.

Pneu Sava se dnes vyrábí prakticky po celé Evropě, ale i přesto je velké množství pneumatik stále vyráběno v mateřském Kranji.

 

Sava PerfectaSava Perfecta: Levné a kvalitní letní pneumatiky

Hledáte levné a kvalitní letní obutí pro menší vůz? Letní pneumatiky Sava Perfecta jsou ideální volbou! Mezi hlavní výhody pneu patří krátká brzdná dráha, dobrá přilnavost za každého počasí a dlouhý kilometrový nájezd.

Dezén Sava Perfecta se vyrábí pro auta s menšími disky o průměru od 13″ do 15″. Pneumatiky tak obujete na kompaktní vozy a vozy nižší střední třídy. Oblíbené jsou ve variantách 175/65 R14, 165/70 R13 a 185/65 R15. Je pravdou, že pneu Sava Perfecta patří mezi nejlevnější pneumatiky své třídy, ale v kvalitě a bezpečnosti jízdy převyšují konkurenční pneu asijských výrobců.

 

 

Sava Intensa HP2Sava Intensa HP2: Kvalitní letní pneu pro střední třídu

Letní pneumatiky Sava Intensa HP2 slibují bezpečné svezení majitelům vozů střední třídy. Nástupce staršího modelu Intensa HP nabízí klidnou a tichou jízdu a prodloužený kilometrový nájezd.

Pneumatiky jsou k dostání pro disky od 15″ do 17″. Velmi oblíbené jsou především ve velikostech 195/65 R15, 225/55 R16 a 225/45 R17.

Důmyslná síť drážek pro odtok vody efektivně brání vzniku aquaplaningu. Nový tvar kordu a vyztužená konstrukce zajistí lepší distribuci a rozložení tlaku. Výsledkem je prodloužení životnosti pneumatik a snížení valivého odporu při jízdě.

 

Sava Trenta 2Sava Trenta 2: Letní dodávkové pneu

Sava Trenta 2 jsou dostupné dodávkové pneumatiky nejen pro dodávky, ale i některé menší nákladní vozy s disky o průměru 14 až 16 palců. Oblíbené velikosti jsou např. 195/80 R14 C, 195/70 R15C a 225/75 R16C. Jejich hlavním benefitem je výborný poměr cena/výkon.

Zkosené bloky a lamely zesilují pneumatiku a vytváří tak pevné hrany, které zajistí vysokou přilnavost i v případě velkého zatížení vozu. Vnější bloky zase přinášejí lepší přenos sil a umožní jisté ovládání vozu a spolehlivé brzdění za sucha. Obvodové drážky výborně odvádí vodu a bláto mimo běhoun a zvyšují tak ovladatelnost na mokrém povrchu.

 

 

Sava All WeatherSava All Weather: Celoročky téměř pro každý vůz

Celoročky Sava All Weather jsou navrženy tak, aby řidiči poskytly výjimečný výkon v široké škále povětrnostních podmínek, včetně deště, sněhu a ledu.

Pneumatiky jsou zkonstruovány s využitím pokročilých technologií, které zajišťují vynikající ovladatelnost, trakci a stabilitu. Výsledkem je bezpečná a pohodlná jízda bez ohledu na počasí.

Pneumatiky Sava All Weather se vyrábí ve variantách pro vozy s disky od 14″ do 18″. Velmi oblíbené velikosti jsou např. velikosti 175/65 R14, 195/55 R15 a 205/55 R16.

 

Sava Eskimo S3_plusSava Eskimo S3+: Zimní pneu pro kompaktní vozy a střední třídu

Sava Eskimo S3+ jsou cenově dostupné, ale stále vysoce kvalitní zimní pneumatiky pro menší automobily. Tento zimní dezén vám poskytne výjimečnou ovladatelnost, trakci a stabilitu na sněhu i ledu.

Pokročilá konstrukce těchto pneumatik snižuje riziko nehod a poskytuje vyšší bezpečnost a stabilitu v zimních povětrnostních podmínkách. Odolná konstrukce je vyrobena tak, aby odolala i těm největším mrazů a dalším nástrahám zimy.

Pneumatiky Sava Eskimo S3+ se vyrábí ve variantách pro vozy s disky od 13″ do 16″. V Česku patří mezi nejvyhledávanější velikosti 165/70 R14, 195/65 R15 a 185/65 R15.

 

Kde koupit pneumatiky Sava?

Pneu Sava najdete u většiny pneuservisů, některých autoservisů, ale také u dalších prodejců pneumatik. Nebo si vyberte to správné obutí pro váš vůz na e-shopu Pneuboss.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.