Sobotní světový den životního prostředí bude ve znamení ploggingu

Svět i Česko oslaví v sobotu 5. června Světový den životního prostředí. V tento den si již od roku 1972 připomínáme, že bychom jako lidstvo měli žít v souladu s přírodou a pečovat o životní prostředí. Asociace společenské odpovědnosti, která stojí za projektem Plogging Česko, při této příležitosti přichází s ambiciózní ploggovací výzvou, v rámci níž si dala za cíl z přírody odstranit 50 000 tašek s odpadky. Zapojit se může kdokoliv kdekoliv. Stačí jen vyběhnout a zaznamenáním počtu sesbíraných tašek s odpadky na stránce www.ploggingcesko.cz přispět k jejímu splnění. V sobotu 5. června za zdraví naší planety na pražské Letné budou ploggovat také influenceři jako Kovy, youtuber Janek Rubeš (Honest Guide) nebo hokejista Vilém Franěk. Ploggovací výzva tím ale jen začíná, připojit se půjde kdykoliv.

Plogging je jednoduchá aktivita kombinující běhání a sbírání odpadků. Zrodil se ve Švédsku v roce 2016 a okamžitě se rozběhl i do dalších zemí. V létě 2018 přiběhl pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti také do Česka, kde se stejně jako v zahraničí velice rychle stal novým fitness trendem. Jeho hlavní výhodou je fakt, že je opravdu pro kohokoliv. Není totiž nutné být perfektním běžcem, počítá se každý sesbíraný kus i naběhaný či nachozený kilometr.

 

Plogging

 

Do oslav Světového dne životního prostředí se zapojujeme každoročně. Letos jsme se rozhodli rozběhat Česko k individuálním ekologickým závazkům skrze náš projekt Plogging Česko. se může snadno zapojit, a to i v době ještě stále přetrvávajících pandemických omezení. Řešení ekologických problémů a ochrana životního prostředí se totiž týká každého z nás. A také každý z nás má možnost přispět svým dílem. Pomoc přírodě je nyní aktuálnější než kdy dříve. Kromě klasických odpadků jsou v ní totiž v současnosti stále častěji k vidění také chirurgické roušky a respirátory,“ popisuje Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která skrze projekt Plogging Česko pomáhá českým běžcům, procházkářům a každému, kdo se zajímá o své zdraví i zdraví naší planety, rozběhnout svůj krok směrem k této ekofriendly aktivitě.

„Vyběhněte“ s odpadky nejen v sobotu 5. června

U příležitosti oslav Světového dne životního prostředí Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s ambasadory, kterými jsou manželé Petříčkovi, vyhlásila ploggovací výzvu, do níž se může zapojit kdokoliv kdykoliv. Stačí jen vyběhnout a přidat své sesbírané úlovky do celorepublikové statistiky na www.ploggingcesko.cz. Cílem výzvy je z přírody dohromady odstranit až 50 000 tašek odpadu.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.