Součástí letošní Aviatické pouti v Pardubicích budou mezinárodní ukázky pozemní techniky

Součástí letošní Aviatické pouti v Pardubicích budou mezinárodní ukázky pozemní technikyAviatická pouť pravidelně přináší bohatý nejen letový program, ale i zajímavé pozemní ukázky. Stejně tak tomu bude i v letošní ročníku, který se na pardubickém letišti uskuteční o víkendu 28. a 29. května 2016.

Pozemní program v letošním roce přinese také jednu novinku. „Patří k tradici Aviatické pouti, že na nebi vystupují zahraniční stroje a piloti. To berou návštěvníci již jako samozřejmost, ale v letošním roce budou zahraniční hosté vystupovat i v akčních scénách pozemního programu. V ukázce z první světové války nazvané Velká válka a také v ukázce nazvané Do srdce Říše z období konce druhé světové války se vedle českých vojenských klubů představí i polský klub vojenské historie Wielkopolskie Towarzystwo Techniki Militarnej,“ říká Milan Vinš, organizátor pozemních ukázek Aviatické pouti.

Po oba dny se návštěvníci Aviatické pouti budou moci seznámit s výstrojí a zbraněmi polských i českých vojenských nadšenců ve stanových vojenských táborech.

Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.