Soutěž Školní časopis roku 2013 Pardubického kraje startuje

Zasedání porotyChrudimObčanské sdružení Altus vyhlásilo další ročník krajského kola soutěže Školní časopis Pardubického kraje.

Soutěž Školní časopis roku je celostátní postupová soutěž periodik v tištěné i online podobě, které vydávají redakce žáků od I. stupně základních škol až po žáky středních škol. Soutěž je přístupná i redakcím,  které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například při Domě dětí a mládeže nebo tvoří oddílový časopis,“ říká Roman Málek, ředitel soutěže v Pardubickém kraji.

Protože Občanské sdružení Altus neustále usiluje o návaznost na rámcové vzdělávací programy, tedy podporu v rámci hodin mediální výchovy, mohou se děti zúčastnit i doprovodných programů, jako jsou například různé workshopy věnované této oblasti.

Musím říci, že v roce 2012 se nám také podařilo úspěšně pracovat se samotnými redakcemi. Důkazem je skutečnost, že hned dvě prvenství v celostátním kole obsadili naši krajští kolegové. Prvním z nich byl časopis Chrastpark a v oblasti internetu vyhrál celorepublikovou soutěž právě náš portál Chrudimka.cz,“ doplňuje předseda chrudimského Občanského sdružení Altus Martin Benák, který realizoval spolu s dalšími partnery projekty pro průřezové téma Mediální výchova v rámci projektu Klíče pro život.

Soutěž podporuje vydávání školních periodik, síťování školních redakcí, motivuje tvůrčí třídní nebo školní kolektivy pracující na školním časopise, umožňuje kontakt s profesionálními tvůrci periodik a je impulsem právě pro nové možnosti tvorby školních periodik.

Zástupci redakcí při workshopu

 

Uzávěrka přihlášek časopisů je 4. března 2013.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 23. dubna 2013 v Pardubicích. Přihlášky a informace naleznete na stránkách www.osaltus.cz

Soutěž probíhá s podporou Pardubického kraje.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.