Pondělí, 15.4.2024
Ostatní volný časVolný čas

Soutěž ČRDM u příležitosti 15. ročníku Bambiriády 2013

bambiriadaSvět se zmenšuje, můžeme například denně cestovat přes hranice a studovat třeba u protinožců. Statistika říká, že většina lidí v naší republice žije v sídlech do pěti tisíc obyvatel. Ale tobě se někdy spíš zdá, že úplně nejmenší místo je to, kde žiješ, že už tam všechno a všechny znáš. Znamená to ale, že tato místa nejsou ničím výjimečná?

Buď tím, kdo najde nejzajímavější příběh vlastního města nebo vesnice.  Představ si, že máš napsat zprávu pro jinou civilizaci, která přijde tisíce let po nás nebo žije v jiné části vesmíru. Vypátrej a popiš zajímavosti, které dělají místo, kde žiješ, výjimečným! Je to památka, historická událost, písnička, jídlo nebo nějaká současná slavná osobnost? Nebo něco úplně jiného.

A neomezuj se při pátrání na informace na internetu, ty si může najít každý. Zkus se pozeptat rodičů, prarodičů,  učitele  nebo vedoucího oddílu.  Zajdi  na místa,  kde  se shromaždují  informace  v různých podobách: knihovny, muzea nebo archivy.

Myslíš,  že  zprávu  –  poselství  za  celé  město  nebo  vesnici  –  by  neměl  psát  jeden  člověk?  Můžete s kamarády nebo spolužáky pracovat společně, nebo každý zvlášť – a na závěr si ve třídě nebo na oddílové schůzce uspořádat debatu, během níž si své nálezy představíte a porovnáte.

Přidej ke své zprávě také sdělení  od koho jsi informace získal a co jsi při tom prožil. Pokud pořídíš nějaké fotky nebo uděláš vlastní kresby, určitě je přidej do obálky.

Pošli nám  vše do 15. dubna 2013  na adresu: 
Blanka Lišková
Česká rada dětí a mládeže
Senovážné náměstí 24
116 47 Praha 1
 
Prvních deset nejpoutavějších  poselství odměníme zajímavými  dárky pro jednotlivce nebo celou skupinu účastníků. Soutěž je určena pro děti a mladé lidi, ideálně ve věku 11-19 let, ale možnost zapojit mladší nebo starší je otevřena. 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.