Úterý, 16.4.2024
FotbalSport

Sparta, Slavia a Liberec vstupují do Evropské ligy

Všichni tři čeští zástupci v letošním ročníku Evropské ligy vstupují ve čtvrtek 22. října 2020 do bojů základních skupin.

Po více než dvoutýdenní zápasové pauze uvidíme v akci české fotbalové kluby. Po reprezentační pauze kvůli státním opatřením proti šíření koronaviru nemohla pokračovat v zápasech FORTUNA:LIGA a tak na naše zástupce čeká těžká zkouška. Bez zápasového tempa musí rovnýma nohama skočit do prvního zápasu základní skupiny Evropské ligy. 

Sparta na domácí půdě na Letné přivítá lídra francouzské Ligue 1, Lille OSC. Letenským se ulevilo, že stát dal výjimku pořádání mezinárodních utkání. Nicméně Sparta řeší vážné problémy v sestavě. V reprezentaci se v zápase proti Skotsku zranil stoper Čelůstka a již delší dobu je na marodce také stoper Štetina. Otázkou tedy je, kdo na stoperské pozici nastoupí. Jednou z možností je také návrat Háncka, který byl ale dlouho zraněný a do hry ještě nezasáhl. Kromě zraněných se také Sparta potýká s koronavirem. Na posledním reprezentačním srazu se nakazili Dočkal s Hložkem a jejich účast ve čtvrtečním zápase je otázkou. 

Slavia se v prvním kole skupiny C utká s týmem Beer Ševa, tedy s přemožitelem Viktorie Plzeň. Narozdíl od druhého pražského “S” odehraje Slavia zápas na půdě soupeře. Také sešívaní řešili problémy s koronavirem, museli dokonce zavřít celou mládežnickou akademii. “A” tým by však měl být v pořádku a Slavisté by měli do Izraele odletět bojovat v plné sestavě.

Třetí český zástupce, Slovan Liberec, začne stejně jako Sparta na domácí půdě. Jeho soupeřem bude belgický Gent. Liberec je z našich tří zástupců zřejmě v nejlepší situaci, protože nemusel zatím řešit problémy s koronavirem. Co ale bude určitě svěřencům Pavla Hoftycha chybět, stejně jako ostatním českým týmům, je zápasová vytíženost. Poslední utkání odehrál Slovan v neděli 4. října, kdy porazil Příbram 3:0.

Všechny zápasy českých týmů v Evropské lize budeme sledovat ve čtvrtek večer. Slavia jako jediná začíná svůj zápas v Izraeli v 18:55, Sparta a Liberec mají výkop domácích duelů až ve 21:00. ČT sport bude vysílat přímý přenos z utkání pražské Sparty proti Lille. Zápasy Slavie a Liberce odvysílá kanál Nova Sport 1.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.