Pondělí, 27.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

„Sparťan“ Stanciu míří do Slavie

Zdá se, že přestupová bomba je na spadnutí. Rumunský fotbalový záložník Nicolae Stanciu má namířeno do pražské Slavie.

Stanciua si čeští fotbaloví příznivci pamatují z působení ve Spartě. Rumunský záložník na Letné působil rok, letos v zimě odešel do Saudské Arábie. Tam ale nebyl příliš spokojený a začal hledat nové angažmá. Podle zpráv rumunského webu Pro Sport zamíří Stanciu do pražské Slavie. Klub se v poslední době netajil jednáním s tímto fotbalistou a zdá se tedy, že přestup je opravdu na spadnutí.

Stanciu byl v době působení ve Spartě známý svými výroky při rozhovorech, kde prohlašoval, že Sparta mu přirostla k srdci. V případě potvrzení přestupu k červenobílým se tedy dá očekávat nelibost sparťanských fanoušků.

Stanciu by ve Slavii měl nahradit Miroslava Stocha, který vršovický klub opustil. Slavii se naopak podařilo udržet obránce Tomáše Součka, o kterého byl velký zájem v zahraničí. Další posilou Slavie je David Hovorka, který taktéž prošel Spartou. Z Bohemians přišel Abdalláh Hilál a z Jablonce Tomáš Holeš.

Sparta je na přestupovém trhu také aktivní. Letenští přivedli útočníka Libora Kozáka, „vybojovali“ Michala Trávníka, z Jablonce napodruhé přišel David Lischka a z Brna Ladislav Krejčí. Letnou opustili Vatajelu, Čivič a Chipciu.

foto: sport.aktualne.cz, Milan Kammermayer

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.