„Sparťan“ Stanciu míří do Slavie

Zdá se, že přestupová bomba je na spadnutí. Rumunský fotbalový záložník Nicolae Stanciu má namířeno do pražské Slavie.

Stanciua si čeští fotbaloví příznivci pamatují z působení ve Spartě. Rumunský záložník na Letné působil rok, letos v zimě odešel do Saudské Arábie. Tam ale nebyl příliš spokojený a začal hledat nové angažmá. Podle zpráv rumunského webu Pro Sport zamíří Stanciu do pražské Slavie. Klub se v poslední době netajil jednáním s tímto fotbalistou a zdá se tedy, že přestup je opravdu na spadnutí.

Stanciu byl v době působení ve Spartě známý svými výroky při rozhovorech, kde prohlašoval, že Sparta mu přirostla k srdci. V případě potvrzení přestupu k červenobílým se tedy dá očekávat nelibost sparťanských fanoušků.

Stanciu by ve Slavii měl nahradit Miroslava Stocha, který vršovický klub opustil. Slavii se naopak podařilo udržet obránce Tomáše Součka, o kterého byl velký zájem v zahraničí. Další posilou Slavie je David Hovorka, který taktéž prošel Spartou. Z Bohemians přišel Abdalláh Hilál a z Jablonce Tomáš Holeš.

Sparta je na přestupovém trhu také aktivní. Letenští přivedli útočníka Libora Kozáka, „vybojovali“ Michala Trávníka, z Jablonce napodruhé přišel David Lischka a z Brna Ladislav Krejčí. Letnou opustili Vatajelu, Čivič a Chipciu.

foto: sport.aktualne.cz, Milan Kammermayer

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.