Sportujete – pak zkuste aplikaci Endomondo

Endomondo Sports TrackerRádi sportujete a chtěli byste si vést záznamy vašich výkonů? Jedna z mnoha sportovních aplikací, které toto dokážou je také aplikace Endomondo Sports Tracker.

Můžete si vybrat z opravdu velké palety sportů, ať už se jedná o běh, cyklistiku, fotbal, squash nebo jízdu na kajaku.

Aplikace funguje naprosto jednoduše. Na začátku dané sportovní aktivity zapnete GPS a odstartujete vaši sportovní činnost v aplikaci. Váš chytrý telefon pak strčíte do kapsy, batohu nebo kamkoliv jinam a Endomondo měří vše potřebné za vás. Dokonce ani při zastávkách nemusíte aplikaci uměle zastavovat, protože se zastaví sama. Až se rozjedete, automaticky se znovu aktivuje tam, kde skončila.

Když skončíte sportovní aktivitu a vrátíte se domů, otevřete si oficiální stránky Endomonda, přihlásíte se (nejprve se tedy musíte zalogovat) a pak už jen zjišťujete informace. Dozvíte se jakou vzdálenost jste zvládli, jak dlouho jste sportovali, kdy jste sportovali, jaká byla vaše průměrná rychlost, jaká byla vaše maximální rychlost, kolik jste spálili kalorií, jaký byl nejvyšší bod vaši cesty, jaký byl nejnižší bod vaši cesty a také kolik metrů jste nastoupali. To ale není vše – Endomondo vaši cestu zaznamená do mapy a pokud jste například při sportu poslouchali hudbu z telefonu, zaznamená i to, kde jste poslouchali které skladby. Celý záznam vašeho tréninku pak můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích. Na program, který je v základní verzi zdarma je toho opravdu hodně.

Endomondo sports tracker Endomondo sports tracker

Endomondo sports tracker Endomondo sports tracker

Začátkem července se pak aplikace dočkala updatu již na verzi 8.0. Ten přinesl nový design, který se více snese s barvami Androidovského ICS a také nové funkce. Nyní před ukončením cvičení je aktivita nejprve pozastavena a až poté se objeví na výběr úplné ukončení. Další zajímavou funkcí je možnost seřadit historii aktivit a to např. podle délky jejich trvání, spálených kalorií atd.

Endomondo Sports Tracker 8 také nabízí možnost přidávat trasy do oblíbených, ohodnotit trasu palcem nahoru či dolů a zobrazit její hodnocení od ostatních uživatelů.

Základní verzi aplikace Endomondo pro Android si můžete stáhnout zdarma. V Google Play Store je k dispozici také placená verze, které nabízí několik užitečných funkcí navíc.

Endomondo sports tracker

Verze pro Android

   verze zdarma
   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.endomondo.android

   placená verze 
   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.endomondo.android.pro

Verze pro iPhone

   http://itunes.apple.com/app/endomondo-sports-tracker/id333210180

 

Více informací o aplikaci naleznete na www.endomondo.com.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.