Srpnová PEVNOST se odvážně pouští za hranice všedních dnů

PEVNOST 8/2016Srpen sice teprve klepe na dveře, ale s novou Pevností si můžeme zacestovat časem hned tady a teď! Ostatně, z obálky na nás shlíží vesmírný rošťák James Tiberius Kirk – ano, vrací se legendární Star Trek, tentokrát s novým drajvem díky režisérovi Justinu Linovi, který zařadil partičce z Enterprise rychlý a zběsilý warpový stupeň. Ale podrobný průzkum všeho startrekovského je jen začátek tohohle nabušeného čísla.

Skončila šestá série Hry o trůny, takže je na čase se zastavit, zhluboka nadechnout, přiložit v krbu, protože letos v létě zima fakt přišla, a zamyslet se, co bude dál. Na odreagování redakce doporučuje nálož novinek o dalších seriálech a haldu filmových recenzí i fám. No a pak pozor, protože ze stránek na vás vyskočí parta Felixe Jonáše. Pokud neznáte drsný svět Kladiva na čaroděje, tak my vás varovali! Cyničtější a černější humor nenajdete široko daleko. Tahle parta psychopatů, vedle kterých vypadá i Hannibal Lecter jako Mirek Dušín a navíc vegetarián, si vybojovala za pár let kultovní status a nyní se jejich nejnovější románové dobrodružství stalo přílohou Pevnosti Plus! Svět už nikdy nebude jako dřív, fakt ne!

Samozřejmě, že v rámci vyváženosti nabídne Pevnost i klasičtější hrdiny v recenzích pořádné letní dávky knih a komiksů, ale také ve svém vlastním originálním komiksu Matracman, jehož (super)hrdina má supermatraci a neváhá ji použít. Asi vás nepřekvapí, že pod touhle komiksovou peckou je podepsaný skvělý a nenapodobitelný Dan Černý, který si jako bonus připravil další rady budoucím profíkům obrázkového řemesla.

Pokud si myslíte, že si odpočinete ve videoherní sekci, tak to sorry, v tomhle čísle na vás čeká Doom, Zaklínač, Technomancer… a ještě pěkných pár dalších. Prostě hráčské nebe! A to jsme ještě nevykecali, kam vás zavede Geekzóna. Krom vychytávek Pepy Horkého především na komiksový Crwecon, fanouškovský Festival Fantazie a pak hlavně na geniální larp PASS: Roadkill – takhle nějak, vážení, by vypadal Mad Max naživo!

Všechen ten adrenalin a nadšení se dobře zpracuje u nějakého toho hloubání, že? Takže se podívejme s Mílou Lincem za poklady templářů a s Leošem Kyšou za emzáky ve vládách a s Verbalem zase na zoubek jedné slavné fantasy sáze…

Zapomněli jsme na něco? Asi tak na milion věcí. Na novou sbírku krále hororu Stephena Kinga, na návrat do světa Stmívání, na kultovní děsivou povídku Roberta E. Howarda (ano, toho, co vymyslel Conana) s názvem Černý kámen a deskovky!

Tuhle Pevnost prostě musíte mít!

 

PEVNOST 8/2016
 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.