Zámek Sychrov se v srpnu stane dějištěm 16. ročníku Skotských her

Skotské hryJiž po šestnácté ve dnech 19. a 20. srpna 2016ovládnou Skoti státní zámek Sychrov. Program her nabídne hudební skupiny hrající tzv. keltskou hudbu a taneční soubory s ukázkou tradičních skotských tanců. Součástí Skotských her Sychrov bude také 6. ročník whisky slavností, na nichž se návštěvníci s tímto nápojem blíže seznámí. Zpestřením letošního ročníku bude pokus o zápis do české knihy rekordů. Organizátorem akce je Václav Rout, whisky ambasador, skotský dudák a majitel legendárního whisky klubu Whisky&Kilt.

Skotské hry stejně jako např. tartan, kilt, skotské dudy a whisky patří ke kulturnímu dědictví Skotska. Skotské hry Sychrov se navíc řadí mezi jedny z největších skotských her v Evropě za účasti šesti až sedmi tisíc návštěvníků. „Návštěvníci se mohou těšit na domácí i zahraniční kapely hrající keltskou hudbu, ukázky tradičních tanců a oblíbené těžkoatletické soutěže. Stejně jako dudy patří ke Skotsku i whisky, a proto budou i letos součástí programu velice oblíbené whisky slavnosti,“ uvedl organizátor akce a whisky ambasador společnosti Rémy Cointreau Václav Rout.

Program pátečního dne s podtitulem „Skotské tance pro všechny“ je určen pro každého, kdo se chce bavit a tančit. Od 20.00 za doprovodu reprodukované ceilidh hudby zájemcům skotské tance předvedou a posléze i naučí členové tanečních skupin Caledonian Club, Jizerský bodlák a Sillmarion. Vstup na páteční akci je pro veřejnost zdarma.

 

SOUTĚŽ o vstupenky na SKOTSKÉ HRY 2016

 

Sobotní program, který startuje v 10.00 hodin, slibuje návštěvníkům i účastníkům pestrý program plný keltské hudby, skotských tanců, historických ukázek (keltská vesnička a skotský tábor s ukázkami denního života a řemesel), tradičních těžkoatletických sportovních aktivit jako je hod kládou či skotským kladivem do dálky či vrh kamenem (kvalifikace soutěží se může každý návštěvník i zúčastnit a poměřit tak síly se závodníky jak z České republiky, tak i zahraničí). Zpestřením sobotního programu bude pokus o zápis do knihy rekordů za nejvíce mužů v kiltu či kostkované suknici v jeden okamžik na jednom místě. Po loňském velkém úspěchu se i letos součástí her stane ukázka tradičního skotského sportu – golfu, která bude rozšířena o páteční golfový turnaj na překrásném golfovém hřišti Ypsilonka v Liberci. Zajímavostí je, že hráči mužského pohlaví musí celý turnaj odehrát v tradičním skotském kiltu. Celou sobotu si pak budou návštěvníci moci pod vedením profesionálního trénéra vyzkoušet odpal, nechat se zasvětit do pravidel této hry, případně si zasoutěžit o ceny za nejpřesnější odpal na 50 metrů. Součástí ukázky golfu bude též exhibice, v níž si zasoutěží golfista s lukostřelcem – kdo přesněji trefí cíl na zemi ve vzdálenosti 100 metrů. Nenechte si ujít tuto zcela unikátní ukázku. Samozřejmou součástí her jsou též whisky slavnosti. Letošní šestý ročník nabídne nejen základní řady jednotlivých distributorů, ale i whisky ze zrušených palíren či whisky starších ročníků. Perličkou bude například whisky z palírny Glenfiddich, která bude k dostání ve verzi 12 let, 14 let, 15 let, 18 let, 21 let a 26 let. Hlavním partnerem Skotských her Sychrov je whisky Glenfiddich.

 

Skotské hry

 

Na taneční scéně se budou moci po celý den zájemci zapojit do výuky skotských tanců pod vedením zkušených tanečníků ze skupin Caledonian Club, Sillmarion a Jizerský bodlák.

V areálu zámecké zahrady také proběhne již 9. tradiční setkání majitelů britských autoveteránů, kteří v minulých letech přijeli ukázat takové lahůdky, jako jsou autoveteráni značek Rolls-Royce, Jaguar, Lagonda apod.

 

Skotské hry

 

20. srpna 2016: Program hlavní scény

9:30 Jolly Buskers – tradiční irská hudba v českém podání
10:45 Jauvajs – tradiční účastník skotských her – tentokráte společně s tanečníky skupiny Coisceim
12:00 Slavnostní zahájení Skotských her
12:30 Flying Druid Orchestra – špičkové podání tradiční irské hudby v podání předních českých interpretů
13:30 Vintage Wine – irský punk rock
14:45 Happy to Meet – irská a skotská hudba v modernějším podání
15:45 Dick O´Brass – legenda českého keltského folkového bigbeatu
16:45 Isara – skotské a irské tradicionály s českými texty
17:45 Rookery – tradiční irská hudba
18:30 Slavnostní zahájení večerního programu
19:00 Vyhlášení výsledků sportovních soutěží
19:30 Assonance – česká legenda interpretující tradiční skotskou a irskou hudbu
21:00 Urban Teuchters – hvězda tradiční skotské hudby (Skotsko)
23:00 Kukulín – legenda české keltské hudby
24:00 Lonely Piper – ukončení programu

 

Soutěž o vstupenky na Skotské hry do Sychrova

 

Informace o vstupném:
Dospělá osoba: 400 Kč
v předprodeji do 16. srpna 350 Kč
Děti do 15 let: ZDARMA

 

plakát 16. Skotských her na Sychrově

 

Do 12 .srpna máte možnost si zasoutěžit o vstupenky na Skotské hry!

 

Více informací naleznete na www.skotskehry.cz či na Facebooku.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.