Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Steve Howe – Love is

Steve Howe byl prvním rockovým kytaristou na světě, který byl v roce 1981 uveden do Kytarové síně slávy a získal pětkrát za sebou (v letech 1977 – 1981) cenu časopisu Guitar Player Magazine “Best Overall Guitarist”. Nejvíce se však proslavil jako člen skupin Yes nebo Asia.

Nezaostává ani jako sólový umělec a ukazuje, že i ve svých třiasedmdesáti měl stále co nabídnout. Důkazem je jeho jedenadvacátá sólovka Love Is, která na rozdíl od devět let starého předchůdce Time (2011) není čistě instrumentální, ale obsahuje vedle pěti instrumentálek i pět skladeb s vokály.

Obsahově se přitom zaměřuje na ekologická témata a krásu přírody a její propojení s uměním. Perfekcionista Howe na desce tentokrát obsluhuje nejen elektrickou, akustickou a steel kytaru, ale i klávesy, perkuse a basovou kytaru. Vedle současného spoluhráče z Yes, zpěváka Jona Davisona, také zpívá. Za bicími se objevuje jeho syn Dylan Howe.

Asi nepřekvapí, že je nahrávka progrocková, plná kytarových výletů a melodických kudrlinek. A zatímco instrumentální pasáže působí spíše zasněně, zpívané skladby jsou mnohem hravější a veselejší. Nelze však říct, že by deska trpěla nevyrovnaností. Naopak. Střídání nálad jí svědčí a tu a tam se zatřpytí opravdovými klenoty. Mezi instrumentálkami třeba rockovější The Headlands a mezi zpívanými například svižná See Me Through nebo sedmdesátkami zabarvená píseň Imagination. Některé skladby musí však opakovaným poslechem dozrát.

Co říct závěrem? Legendární kytarista nahrál další kvalitní album, v němž zúročuje všechny své zkušenosti. Nabízí čarokrásné melodie, i vcelku nenápadné pasáže, jimiž dokresluje důvěrně známou atmosféru. Jako když přijdete ke starému známému a dostanete to, nač jste zvyklí.

 


STEVE HOWE
LOVE IS

31. července 2020 / BMG Rights Management (UK) Limited
Progresivní rock

 

Steve Howe -Love is

 

 Seznam skladeb na albu

Fulcrum *
See Me Through
Beyond The Call *
Love Is A River
Sound Picture *
It Ain’t Easy
Pause For Thought *
Imagination
The Headlands *
On The Balcony

* Instrumentální

 

 

 

autor: Roman “NEWS” Zahrádka

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.