Pátek, 3.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Studnice Fest láká na osvědčená jména i zvučné kapely

Od pátku 3. do soboty 4. srpna 2018 proběhne v areálu Cihelka na okraji Hlinska 12. ročník Studnice Festu, který vedle, na akci osvědčených jmen, láká nově i na velká jména typu Michala Hrůzy, Tata Bojs nebo Mydy Rabycad

Ve dnech 3. a 4. srpna 2018 přivítá Hlinsko kvalitně obsazený hudební festival Studnice Fest, který sází na atmosféru přírodního areálu Cihelka nebo úzký kontakt návštěvníků a účinkujících. Festival, který stál na punkrockových základech, po obnovení v roce 2017 žánrově dozrál, a i když dává stále prostor řadě kapel z regionu, zahrají na něm velká jména současné české hudební scény. Hlavními lákadly letošního ročníku jsou kapely Tata Bojs, Skyline, Mydy Rabycad či Michal Hrůza se svou Kapelou Hrůzy. „Myslíme, že letos je program festivalu v obou dnech doslova nabitý. Máme za to, že co do složení kapel jde o nejsilněji obsazený ročník festivalu a snažili jsme se harmonogram uspořádat tak, aby byl program v pátek i sobotu vyvážený,“ říká jeden z organizátorů festivalu Jakub Balada.

Nejvíce pozornosti v pátečním programu poutají originální Tata Bojs, z rádií nejznámějším interpretem je pak někdejší frontman pardubických Ready Kirken a následně úspěšný sólový autor Michal Hrůza, který vystoupí v sobotu odpoledne. Sobotní hodně svižný až taneční vrchol večera připraví kapely Skyline, Poletíme? nebo Mydy Rabycad, skupina, která si v posledních letech vydobyla značné renomé na festivalech napříč Evropou. Chybět nebudou tradiční vystupující jako kapely Dukla Vozovna, Fast Food Orchestra nebo Volant.  „Máme radost, že stejně jako u fanoušků existuje i mezi kapelami jakési jádro, které se na Studnice Fest vrací moc rádo. Navíc se nám i letos podařilo získat účinkující, kteří mají kvalitu, díky které vydobyli i postavení v komerčních rádiích, aniž by působily podbízivě. Třeba to, že v Hlinsku zahraje kapela Mydy Rabycad, která z Čech teprve jako druhá v historii před nedávnem okusila atmosféru slavného anglického Glastonbury, zní až neuvěřitelně,“ podotýká druhý z dvojice organizátorů Pavel Kosina, který potvrzuje, že kvalita programu jde ruku v ruce se zvýšeným zájmem o vstupenky v předprodeji.

Informace o programu festivalu, vstupenkách i interpretech naleznete na
www.studnicefest.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.