Štvanice – hon na zločince

recenze knihy Štvanice 

Nick Fox a Kate O’Hareová jsou jako oheň a střelný prach. On je víceméně napravený zločinec, ona agentka FBI. A jakkoli nepravděpodobně to zní, společně tvoří dokonalý tým.

Tentokrát je jejich cílem Carter Grove, majitel impozantní sbírky kradeného umění. Grove je ale zároveň ředitelem největší bezpečnostní agentury na světě, a tedy rovnocenný soupeř.

Divoká štvanice zavede Kate a Nicka do Skotska, Šanghaje, Montrealu a Washingtonu a nesourodá dvojice bude muset předvést svůj zatím nejtroufalejší kousek, aby Cartera poslala za mříže. 

U druhého dílu jsem se bavila ještě o trochu více než u toho prvního. Nakladatelství Mystery Press prostě tyhle thrillery umí. Bála jsem se, že druhý díl nebude stát za nic (poslední dobou se mi to u více dílových sérií poměrně často stává), ale pravý opak byl pravdou.

ŠtvanicePo úspěšném podfuku (recenze) v prvním díle jsou Kate a Nick nasazeni do akce za úkolem vyměnit pravou bustu zlatého kohouta za falešnou a utvrdit tak vztahy Spojených států s Čínou. Nick jakožto zkušený zločinec už hned ví, jak to vše provedou, kdežto Kate trošku tápe. Přece jenom – zařekla se, že bude celý život obhajovat dobro, a teď je proti tomu. No komu by tohle nevadilo, že?

Akce málem skončí fiaskem, když je Kate zraněná a na letišti v Šanghaji se to hemží policisty. Vymyslí takovou lest, aby Nick mohl pláchnout, a nakonec se jí podaří se z průšvihu úspěšně vykecat. Popravdě, musím říct, že jsem u čtení měla docela nahnáno, aby to neskončilo tím, že jí zatknou a všechno se provalí. Ale nakonec to dopadlo dobře.

Co bych mohla knize maličko vytknout, jak je trošku rušivé přelétání ze státu do státu a z místa na místo. Chápu, že při zločinecké akci to jinak nejde, ale chvílemi mi to trošičku motalo hlavu. Ale je to jen malinká drobná trhlinka na jinak opravdu záživném skvělém příběhu.

Příběh mi tak trochu připomínal seriál Castle na zabití. Castle sice nebyl zločinec, ale spisovatel, a neustále kecal do práce slečně Beckettové. A to Nick ve Štvanici taky.

Autoři mají naprosto skvělý styl popisování osob a děje. Při jejich popisu města jsem měla pocit, že tam skutečně jsem! Rozhodně tahle série stojí za povšimnutí. Měli by se v dohledné době chystat další díly, takže se už nemůžu dočkat, až vyjde pokračování!!

Milovníci thrillerů a humoru si stoprocentně přijdou na své. Nejenže tu narazíte na opravdové napětí, ale i na humorné pasáže plné ironie a kousavých poznámek. Nudit se u téhle knihy rozhodně nebudete.

 

 

Název knihy Štvanice
AutorJanet Evanovich, Lee Goldberg
ŽánrLiteratura světová, Humor, Thrillery
  
Nakladatelství MysteryPress
Rok vydání2017
Počet stran253
ISBN978-80-88096-55-9
  
Nákup knihy www.mysterypress.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

MysteryPress

Nakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi.

www.mysterypress.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Tereza Jílková

Knihomol, snílek, fotograf, milovník seriálů a naprosto zcvoklý člověk v jednom dárkovém balení. (osobní blog)