Čtvrtek, 13.6.2024
Cestování a výletyChrudimVolný čas

Sumatra – země orangutanů a sopek

Pozor – změna termínu!

V pátek 16. února 2018 bude Hana Doležalová přednášet ve Vodních zdrojích Chrudim o ostrově Sumatra.

Její přednáška bude hodně zaměřená na přírodu, která je největším bohatstvím tohoto ostrova. Největším lákadlem z živočišné říše jsou místní orangutani, kteří patří mezi jedny z nejohroženějších živočichů planety. Navštívíme Bukit Lawang, kde se nachází záchranná stanice sumaterských orangutanů.

Prohlédneme si ostrov z vrcholů sopek Sibayak, Murapi či Kerinci (3 805 m n.m.) která je nejvyšší sopkou Sumatry. Podíváme se k jezeru Toba, které je největším kráterovým jezerem hlubokým až 500 m. Okolí tohoto jezera je také domovem svébytné batacké kultury. Dozvíme se, kde je skutečný rovník, budeme moci obdivovat rozkvetlou raflézii a putování zakončíme u azurového moře. 

Přednáška začíná v 18:00 a vstupenky v předprodeji zajišťuje Infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Vstupné je 40 Kč, děti školou povinné mají vstupné zdarma. Rezervace míst je možná na telefonu 723 004 397 nebo na e-mailu gutzer@centrum.cz.

 

Indonesia

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz