Swan Legend – Irish Dance Show

Plakát SwanlegendJiž 8. listopadu 2008 můžete vstoupit do tajemného světa irských příběhů v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi. Show navštěvuje postupně dalších devatenáct divadel českých a moravských měst a vyvrcholí dvěma představeními v pražském Kongresovém centru 11. a 12. prosince. Představení přináší strhující atmosféru, skvělou hudbu a především vynikající taneční a stepařské výkony. Soubor Rinceoirí (irsky „Tanečníci“) dokazuje, že i v česképrodukci může vzniknout taneční show na vysoké úrovni.

Swan Legend – Irish Dance Show je unikátním projektem ve své kategorii přesahující standardy české taneční scény. Je pojata jako vyprávění mystického příběhu z irské mytologie o Oengusovi a Caer, lásce a trnité cestě ke štěstí prostřednictvím irského tance a stepu. Špičkové taneční a stepařské výkony sólistů i celého souboru doplněné výraznými scénickými prvky, které diváka vtáhnou přímo do děje. Velkolepá výpravná a  světelná show s celou plejádou nevšedních efektů
i videoprojekcí a umocněná více než 180 originálními kostýmy činí z představení vyvážený celek vytvářející ojedinělou atmosféru. Autorské skladby interpretované Lucií Černíkovou jsou dezertem pro diváka připraveného bohatého menu plného bezprostředních zážitků a emocí. Energie patrná z každého tanečního kroku, výrazu i samotné irské hudby doprovázející celé představení nenechá nikoho na pochybách o kvalitě i způsobu živého provedení a osobitého přístupu účinkujících i celého realizačního týmu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.