Pavel Bobek a Malinaband

Pavel BobekStředa, 5. listopadu 2008, Adalbertinum Hradec Králové – koncertní vystoupení populárního českého zpěváka Pavla Bobka v duchu rock-and-rollu a country, připravené ve spolupráci s muzikanty pod vedením Luboše Maliny (jinak též kapelníka a banjisty skupiny Druhá tráva). Tento doprovodný “Malinaband” je sestaven ze členů kapel Druhá tráva, AG Flek a dalších.
V průběhu vystoupení zazní nejen skladby z posledního alba Pavla Bobka CD “Muž, který nikdy nebyl in” (info viz níže), ale samozřejmě také všechny nejpopulárnější písně z jeho celoživotní kariéry.
Koncert je součástí turné věnované návratu hlavního protagonisty na hudební scénu po roce a půl a to z důvodu těžké nemoci a následné rekonvalescence (Česká televize o tom nedávno odvysílala zajímavý dokument v pořadu Třináctá komnata).

Pavel Bobek
Původním povoláním architekt na sebe poprvé upozornil v roce 1958 v soutěži Hledáme mladé talenty. Posléze spolupracoval se skupinou Olympic, se kterou natočil i své první desky. V roce 1967 se stal členem divadla Semafor, kde působil ve skupině Miloslava Šimka až do konce osmdesátých let. Několik let vystupoval zejména s Milošem, Lídou a Mikolášem Nopovými. Během své kariéry natočil i celou řadu desek. Výběrová diskografie: Veď mě dál, cesto má (1975), Profil (1979), Zkus se životu dál smát (1981), Stárnoucí mladík (1984), Já přitom byl (1988), Muž v zrcadle (1992), Muž na konci světa (1992), Zvláštní věc (1993), Hejno padlých andělů (1995), Pavel Bobek v Lucerně (1998), Jsem pouhý známý (2000), Všem dívkám, co jsem měl kdy rád (2002), Muž, který nikdy nebyl in (2005).

CD: PAVEL BOBEK “MUŽ, KTERÝ NIKDY NEBYL IN”
Pavel Bobek je jedním z mála zpěváků, jejichž popularita vítězí nad módou i časem, a tak patří k našim velkým hvězdám dnes stejně jako v polovině 60. let. Svoje nejnovější album nahrál tentokrát s muzikanty ze skupin Druhá tráva, Buty, AG Flek a dalšími v čele s producentem Lubošem Malinou v nahrávacím studiu ve Zlíně. Jako host se účastnil i legendární špičkový americký hráč na foukací harmoniku Charlie McCoy (natočil mj. řadu alb s Bobem Dylanem). S Pavlem Bobkem na tuto desku dokonce nazpíval i jednu písničku. Kromě nadějné mladé zpěvačky Katky García na tomto albu s Pavlem Bobkem dokonale souznějí i Marie Rottrová a Yvonne Přenosilová. Výrazné a melodické skladby umocnili svými tradičně kvalitními texty Zdeněk Rytíř, Petr Spálený, Robert Křesťan, Mirek Černý a Vladimír Poštulka. Deska, jejímž kmotrem je Marie Rottrová a Robert Křesťan, vyšla v prvním čtvrtletí 2005 roku u vydavatelství Brothers Records.

Skupinu Malinaband tvoří:
Luboš Malina – akustické a elektrické banjo, low whistle
Luboš Novotný – dobro, lap steel
Emil Formánek – akustická kytara
Ivo Viktorin – klávesy, kytara, zpěv
Petr Surý – elektrický kontrabas
David Landštof – bicí

 

Více na www.pavelbobek.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.