Pondělí, 2.10.2023
Cestování a výletyChrudim

Tasmánie – ostrov, kde žije ďábel

Cestopisné povídání zejména o přírodě Tasmánie a také trochu z Austrálie si můžete poslechnout v pátek 31. ledna 2020 ve Vodních zdrojích Chrudim. Zážitky z třítýdenního putování přírodovědců a fotografů po tomto tajemném koutu země, kde je skoro všechno vzhůru nohama představí Michal Pešata.

Uvidíme zejména spoustu zajímavých zvířat, mezi nimiž nebude chybět největší dravý vačnatec ďábel medvídkovitý. Podíváme se však také do měst, nebude chybět hlavní město Hobart nebo menší města jako Bicheno či Scottsdale, navštívíme několik menších ostrovů při pobřeží Tasmánie, především Bruny Island. Budeme se kochat exotickou krajinou a nejkrásnějšími plážemi na světě, dozvíme se něco málo o místní kuchyni, dopravě či kempech.  

Z Austrálie nás čeká cesta po jihovýchodě; ve státech Victroria a Jižní Nový Wales navštívíme několik chráněných území. Jako například přírodní rezervaci  Tidbinbilla, národní park Dandenong Ranges či jezero Illawarra. Podíváme se na ostrov Raymond, který je známý především velkou populací koaly.  Z australských měst se krátce zastavíme v Melbourne (Yarra Bend Park), či v Canbeře a Sydney.  

Přednáška začíná v 18:00, vstupné je 40,- (děti školou povinné zdarma). Další informace a rezervace míst na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

 

Tasmánský čert

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.