Neděle, 1.10.2023
DivadloKulturaOstatní kultura

Tenkrát na soutoku

Tenkrát na soutokuV pátek 2. prosince 2011 máte možnost shlédnout na Malé scéně Divadla Karla Pippicha v Chrudimi divadelní představení s názvem Tenkrát na soutoku, který si pro vás připravil spolek HANBA neboli Hromada Amatérských Neherců Bez Ambicí.

Spolek HANBA tvoří převážně členové Vodáckého sdružení Kačeři Chrudim a také jejich přátelé. V rámci své letošní divadelní minitour si vám dovolí představit neveselou veselohru chrudimského autora Jana Slavíka Tenkrát na soutoku. Budete tak mít možnost shlédnout historickou exkursi do roku 1867, kdy na soutok Vydry a Křemelné v šumavských hvozdech zavítal Bedřich Smetana. Ubytoval se u Čeňka Bubeníčka, majitele vodní pily, společně s šéfdirigentem Národního divadla Mořicem Angrem. Pozval je tam vychovatel Bubeníčkových dětí Ludevít Procházka. A najednou se tam objevil i mladý student Karel Klostermann. A začíná zmatek. Vše vyvrcholí příjezdem vdovy Teslové.

Chcete-li znát skutečné okolnosti vzniku symfonické básně Vltava, určitě se přijďte podívat v pátek 2. 12. 2011 v 18.18 hod. na Malou scénu Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Další možnost máte ještě v úterý 6. 12. 2011 v 18.18 hod. tamtéž anebo v úterý 13. 12. 2011 opět v 18.18 hod. ve Společenském domě ve Slatiňanech.

Představení se konají za podpory měst Chrudim a Slatiňany.

Hrají:

Čeněk Bubeníček, majitel pily – Martin Nunvář
Ludevít Procházka, vychovatel jeho dětí – Jan Slavík
Karel Klosterman, student, začínající spisovatel- Jiří Hodic
Antonie Bubeníčková, jeho milá, Bubeníčkova dcera – Lenka Nunvářová
Bedřich Smetana, skladatel – Petr Celnar
Mořic Anger, šéfdirigent Národního divadla – Petr Zitko
Petr Dittrich, inženýr – Jan Sloupenský
Jana Pechová, jeho snoubenka – Jitka Hodicová
Libuše Teslová, Angerova sestra – Iva Celnarová
Obludná můza 1 – Šárka Nováková
Obludná můza 2 – Vojta Janda
Obludná můza 3 – Filip Trebatický

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.