Kinotip: Terminátor Genisys

Terminator Genisys  Arnie je zpět. A i s ním se do kin, po šesti letech, vrací značka Terminátor. Film je snahou o znovuobnovení, tak trochu skomírající série.

Arnold Schwarzenegger zůstává ve své roli terminátora, ale jinak se tváře omladily. Emilia Clarke (populární díky seriálovému fenoménu Hra o Trůny) nahradila Lindu Hamilton v roli Sarah Connorové. Michaela Biehna coby Kyla Reese vystřídal Jai Courtney a nechybí ani nový herec v pozici spasitele lidstva Johna Connora, kterého hrál ve všech pěti filmech pokaždé někdo jiný, Jason Clarke, jehož mají diváci v čerstvé paměti z loňského Úsvitu planety opic. Režije se chopil známý seriálový režisér Alan Taylor.

V novém Terminátoru sledujeme Johna Connora, jak v budoucnosti vede válku proti strojům vedeným počítačovým systémem zvaným Skynet. John posílá Kyla Reese zpět do roku 1984, aby zachránil jeho matku Sarah. Něco je ovšem jinak, Sarah není žádná ustrašená servírka, ale pěkná drsňačka. Je chráněna terminátorem T-800 (Arnold Schwarzenegger) a všichni tři společně hledají zbůsob, jak zničit Skynet, ještě než bude vytvořen. Ve filmu se můžete těšit na vše, čím se série vyznačuje – velké výbuchy, automobilové honičky, přestřelky a pro fanoušky potěšující narážky na minulé díly.

 

Terminator Genisys má v českých kinech premiéru 9. července 2015.

 

Sci-Fi / Akční / Thriller / Dobrodružný
USA, 2015, 126 min

Režie: Alan Taylor
Scénář: Laeta Kalogridis, Patrick Lussier
Kamera: Kramer Morgenthau
Hudba: Lorne Balfe

Hrají: Emilia Clarke, Arnold Schwarzenegger, Jason Clarke, Jai Courtney, J.K. Simmons, Dayo Okeniyi, Aaron V. Williamson, Matt Smith, Byung-hun Lee, Sandrine Holt, Griff Furst, Teri Wyble, Brett Azar, John Edward Lee

ČSFD – http://www.csfd.cz/film/263921-terminator-genisys/

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.