Knižní tip – Krajina nočních jezdců

Krajina nočních jezdcůPíše se rok 1422 a boj v Čechách se rozhořel s plnou intenzitou.

V době, kdy bojuje každý s každým, katolíci proti husitům, kališník proti svému bratru, v době, kdy každý je zaprodatelný a mění své vyznání podle toho, jak se mu hodí – stojí Hynek Tas z Boru – věrný své víře, svému přesvědčení a svým lidem. Dostává nazpět hrádek Vlkov a zdá se, že přes veškeré události v království prožívá nejšťastnější dny svého života, ale osud se chová vůči Tasovi potměšile – snad mu splácí za všechny ty, kteří jeho rukou byli sprovozeni ze světa… Nebyl by to ovšem Hynek Tas z Boru, kdyby si nechal líbit příkoří, která jsou jemu a jeho blízkým činěna…

Především v těchto rozervaných časech by každý uvítal, kdyby jemu po boku stáli muži s vlčí korouhví nad hlavou. Ať pyšný Oldřich II. z Rožmberka, do nedávné doby úhlavní Tasův nepřítel, tak mocný a všemi obávaný hejtman husitských vojsk – nyní již zcela slepý Jan Žižka z Trocnova. Kývne Tas na některou z nabídek na spojenectví? Přidá se k některé ze stran? Chopí se nové příležitosti? Nebo se spokojí s ochranou karavan na Solné stezce?

 

 

 

 

Hodnocení čtenářů:

Očekávané pokračování mne upoutalo natolik ,že jsem knihu přes noc přečetl.
Domov

Netrpělivě očekávané pokračování života Hynka tase z Boru. Přečteno na jeden zátah. Jako vždy autor nezklamal.
Macek58

Pan Hynek Tas z Boru trochu zestárl, ale pořád mu v zemích Koruny české není v některých dovednostech rovno, což svým nepřátelům dává pocítit, dají-li mu k tomu důvod. I když by se zdálo, že útrap a smutku už prožil dost, dostihnou ho i tentokrát, a také to v jednu chvíli vypadá, že jeho cesta končí… Kniha pokračuje v duchu předchozích dílů, a pokud se vám tyto líbily, nebudete zklamaní. Dojde i na činnost, která není nikomu příjemná, a obzvláště těm, kterým se provádí.
Dr_Nick

 

Název knihy:    Krajina nočních jezdců
Autor:                 František NIEDL

MobaNakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   7174
Rok vydání:       2015
Počet stran:       320

ISBN:                  978-80-243-6483-4
EAN:                   9788024364834

Vazba:                Vázáno
Formát:               120 x 200

E-shop:              http://shop.mobaknihy.cz

 

František Niedl se narodil 7. 4. 1949 v Českých Budějovicích a vystudoval SPŠ elektrotechnickou. Prošel profesemi elektromontér, obsluha vodní elektrárny, obsluha rozvodny, byl učitelem v autoškole a byl majitelem cestovní kanceláře. V současné době se věnuje budování jachetního klubu na Lipně a literární činnosti. Je ženatý a má 2 syny.

Má rád přírodu, motorky, koně, jachtink, literaturu a historii. Po vydání prvního autorova románu došlo k třináctileté pauze. Autor dal po převratu přednost prožívání dobrodružných událostí v reálném životě, před vymýšlením si jich v literatuře, a dal se na podnikání. Po deseti letech je však dobrodružstvími při podnikáním už tak opotřebovaný, že se pokorně vrací ke psaní a raději nechává týrat své fiktivní hrdiny. Kromě románů píše i povídky, které se objevují v přílohách deníků, nebo jsou vysílány v rozhlase a také vychází knižně.

 

Nakladatelství MOBAMOBA – Moravská Bastei MOBA, s.r.o.
Nakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).
Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz
.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.