Středa, 17.4.2024
HudbaKultura

The Orchestra – ELO former Members opět v Praze

The Orchestra – ELO former Members opět v PrazeTHE ORCHESTRA se vrací do České republiky! Po fenomenálním úspěchu v roce 2011, kdy tato rocková legenda zcela zaplnila velký sál pražského Kongresového centra, který nadšeně skandoval až do poslední vteřiny koncertu, se rozhodl pořadatel TICKET ART PRODUCTION opět uvést tento jedinečný koncert. Uskuteční se 1. listopadu 2013 od 20:00 hod. opět v Kongresovém centru Praha. A i letos s velkým symfonickým orchestrem!

 

 

V rámci koncertu se Vám představí mimo jiné tito bývalí hudebníci ELO a ELO Part II: Mik Kaminski (housle, ELO), Louis Clark (klávesy, ELO), Eric Troyer (zpěv, klávesy, ELO II), Parthenon Huxley (sólová kytara, ELO II), Gordon Townsend (bicí, ELO II), Glen Burtnik (zpěv, basová kytara, ELO II).

ELO Former Members se symfonickým orchestrem

Všichni známe jejich hity, které vítězily v hitparádách po celém světě a dodnes je hrají všechna rádia, připomeňme si např. Don’t Bring Me Down, Rock’n’Roll Is King, Twilight, Livin’ Thing, Do Ya, Confusion, Last Train To London, Ticket To The Moon, Evil Woman, Ma-Ma-Ma-Belle, Mr. Blue Sky, Telephone Line a desítky dalších. Většinu těchto nestárnoucích hitů uslyšíte i v rámci pražského koncertu.

John Lennon v roce 1974 o skupině ELO prohlásil: „Kdyby ještě hráli Beatles, hráli by přesně stejně jako ELO!„

Electric Light Orchestra jsou také autoři kultovního filmového muzikálu XANADU, ve kterém zazářila Olivia-Newton John.

The Orchestra – ELO former Members opět v Praze

Historie projektu ELO se začala psát v roce 1971 a trvá do současnosti. K založení nové skupiny vedla touha vytvořit něco nového. Všechny kapely měly rockové obsazení a k tomu jsou potřeba i dechové nástroje, ale skupina s klasickými smyčcovými nástroji a klavírem – to by bylo něco nového. Nekonvenčnost ELO se pak opírala o spojení netypických nástrojů. Vedle klasického rockového složení, muzikanti začali používat klasické smyčcové nástroje, hoboj, klarinet, klavír a také lidové nástroje. Hudba ELO se kvalifikuje jako klasický a progresivní rock. Jejich tvorba směšuje beatlesovský pop, symfonický rock a vážnou, klasickou hudbu. Kapela nahrála 12 studiových alb, získala 9 zlatých, platinových a multiplatinových desek.

Žádná jiná kapela před ELO nedosáhla takto perfektního spojení vážné hudby s rockem!

Předprodej vstupenek probíhá exkluzivně v celé síti TICKET ART, včetně všech poboček CK Čedok.


ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA + ELO Part II. – Former Members

Ticket Art Productionse symfonickým orchestrem
Kdy: 1. listopadu 2013 od 20 hodin
Kde: PRAHA, Kongresové centrum
Pořadatel: Ticket Art Production
Ceny vstupenek:
  1. pořadí – 1 490 Kč
  2. pořadí – 1 190 Kč
  3. pořadí –    990 Kč
  4. pořadí –    790 Kč
  5. pořadí –    590 Kč
  ZTP/P      –      99 Kč + doprovod za plnou cenu

Foto: Jaromír Zajda Zajíček – FotoZajda.cz

 

Více informací na www.the-orchestra-elo.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.