Sobota, 9.12.2023
Chrudim

Šerpy z Miss léto 2013 putují i do Chrudimi

Finalistky Miss Léto 2013, foto: Jakub SlavíčekV olomouckém hotelu Flora se 27. července utkalo dvanáct dívek o titul Miss léto 2013. Soutěžit se tam vydala i osmnáctiletá chrudimačka Renata Bidlová a jako jediná si přivezla rovnou dvě šerpy.

Do 19. ročníku Miss léto se mohly přihlásit dívky od 15 do 20 let s minimální výškou 168 centimetrů. Z některých bývalých vítězek této soutěže jsou dnes slavné modelky. Slavnostního vyhlášení se zúčastnil i herec Martin Kraus, Tereza Chlebovská a další.

V internetovém hlasování vybojovala Renata Bidlová titul Miss internetová adresa a ve finále jí diváci a porota udělili titul Miss sympatie. Renata bydlí v Chrudimi a studuje třetím rokem mediální grafiku v Přelouči. Mezi její záliby patří břišní tance, focení, vaření, jízda na kolečkových bruslích a běh. Není tedy divu, že na volnou disciplínu si zvolila právě tanec.

Naši redakci Renatin úspěch zaujal a tak jsme ji požádali o rozhovor. Renata je velmi sympatická a ochotně zodpověděla všechny naše otázky.

Renata Bidlová - volná disciplína, foto: Jakub SlavíčekProč jsi se přihlásila do Miss léto?
Na přihlášku jsem narazila na internetu náhodou a i když jsem nikdy nic podobného nezkusila, ale řekla jsem si, že za zkoušku nic nedám. Věděla jsem, žě to bude skvělá zkušenost a možná mi to pootevře dveře do světa modelingu.

Jaké pocity provázely tvůj pobyt v Olomouci?
První tři dny příprav a trénování jsem si opravdu užila. Teprve těsně před soutěží na nás všechny padla velká nervozita. Spousta dívek měla s modelingem mnohem víc zkušeností než já. A taky jsem byla trochu nesvá kvůli své výšce, byla jsem proti ostatním docela malá. (smích)

Co bylo nejnáročnější?
Těkžo říct, všechno bylo těžké. Celý den jsme chodily na dvanácticentimetrových podpatcích a trénovaly v nich různé choreografie. Dalo to vážně zabrat, ale přijela za mnou rodina a její podpora mi hodně pomohla.

Co ti účast v soutěži přinesla?
Poznala jsem zase něco jiného a dodalo mi to odvahu a chuť zkoušet nové věci. Taky mě kontaktovalo několik fotografů a tak už mám za sebou focení pro Work4out, modní kolekce Rich royal, Intimis a další projekty. Modeling mě opravdu baví a tak jsem za tyhle příležitosti ráda. Bohužel se mi ozvalo i několik podvodníků a podobných lidí. Je třeba dát si na to opravdu dobrý pozor.

Renata Bidlová s číslem 12, foto: Jakub SlavíčekJak na tvůj úspěch reagovalo okolí?
Doma byli nadšení. Spousta lidí mi blahopřála, z čehož jsem měla velkou radost. Samozřejmě se našlo i pár lidí, co mi to nepřáli, ale tomu se asi vyhnout nedá. (smích)

A co plánuješ do budoucna?
Nejdřív chci hlavně dodělat řidičák (smích). V blízké době mám na programu další focení a přehlídky. Taky se chci účastnit ještě dalších miss soutěží. Už od mala jsem chtěla být fotomodelka, takže mým největším cílem je splnit si tenhle sen.

 

Děkujeme Renatě za rozhovor a přejeme jí mnoho úspěchů.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.