Tim Weaver vás tentokrát zve na piknik… do Údolí mrtvých…

recenze knihy Údolí mrtvých

Druhý případ Davida Rakera! Dámy a pánové, opět to byla spanilá a vzrušující jízda!

     Myslím, že Davida už není nutno tolik představovat, ale pokud jste ještě neměli tu čest, pak vězte, že David Raker je soukromý vyšetřovatel pátrající po ztracených osobách. Vyhledávají ho lidé, kteří postrádají své blízké. David je svojí prací téměř posedlý, snad za to může fakt, že sám moc dobře zná ztrátu, jenže ta jeho už se nikdy nevyřeší. Ta jeho je trvalá. Ale co ostatní, kteří stále mají naději, že jejich ztracení blízcí jsou stále ještě naživu a pokud ne, zaslouží si znát alespoň odpovědi na svoje otázky. Právě pro ty je tu Raker…

     Davida kontaktují truchlící rodiče sedmnáctileté Megan. Megan je naprosto nekomplikovaná a nekonfliktní, vzorná studentka, dokonalá dcera, která dělá svým rodičům jen radost. Jednoho dne se ovšem nevrátí ze školy a slehne se po ní zem. Kam se poděla, jaký je důvod jejího zmizení? Policie po pár měsících vyšetřování nemá jednu jedinou čerstvou stopu a zdá se, že případ vězí na mrtvém bodě. Pro zdrcené rodiče je David poslední nadějí. Stále doufají, chtějí vědět jestli je jejich holčička stále na živu. Jenže na tuhle otázku David odpověď nezná. A netroufá si v rodičích vzbouzet plané naděje. Od Meganina zmizení uběhlo už půl roku…

Její dokonalý život byl jedna velká lež.

     Nic ale nemůže být dokonale dokonalé a i v naší zdánlivě dokonalé rodině se najde maličká trhlinka, která odhalí něco nečekaného. David se totiž domnívá, že jeden z rodičů mu neříká úplnou pravdu. Tento případ Davida několikrát zavede do slepých uliček, ale také do takových, kde odhalí i něco navíc, jen si toho ještě není plně vědom. Mnohokrát se ocitne na hraně smrti a bude mu hrozit vězení. Proč? Proč se o něj policie tolik zajímá? Mělo by jít o obyčejný a banální případ pohřešované. Jenže po pár slepých uličkách najde David konečně ten správný směr, který ho zavede nejen na stopu samotné Megan, ale také něčemu mnohem většímu. Něčemu, kvůli čemu policii stojí Davidovi házet klacky pod nohy nebo ho úplně a totálně vyšachovat ze hry. Možná tohle zmizení není zase až tak normální a možná, že tohle zmizení není jediné, které s něčím souvisí!

Údolí mrtvých     Kniha Údolí mrtvých nás zavede na místo, které je už sto let opředené krutým tajemstvím a nejen jím. Jde o místo, kam se člověk dobrovolně nevydá a kde mu na záda číhá ze všech směrů smrt. Smrt, tíseň, strach a možná i něčí oči. Sto let od události, která toto místo poznamenala a nyní ožívá stejným a neméně krutým duchem.

     Druhý díl série jistě opět potěší každého fanouška Tima Weavera. Opět musím ovšem podotknout, že je nesmírná škoda, že nakladatelství Mystery Press začalo tuto sérii vydávat od půlky a nikoli od prvního dílu. Musím přiznat, že obzvláště v tomto dílu jsem to pociťovala na každé stránce, protože i když nešlo úplně tak o hlavní linku či postavu z předchozích dílů, už jsem prostě věděla jak to dopadlo. Čtenářský zážitek mi to nijak nenarušilo, ale pro čtenáře, který bude číst tuto sérii od začátku bude požitek mnohem lepší a velkolepější. Na scéně se nám konečně objevuje Davidův přítel z novějších dílů Colm H., kterého mnozí už jistě dobře znají a bez něhož by tato série nebyla dokonale kompletní. Policista, který se pere ještě s většími démony než samotný David. Policista, který v dalších dílech bude Davidovou oporou i zvláštním přítelem. V Údolí mrtvých je tedy zaznamenám počátek jejich přátelství i důvod, který je na trvalo spojil ve zvláštním poutu. A právě tato linka, týkající se Colma a jeho vlastního pátraní byla tím rušivým elementem, nebyla jsem totiž napnutá, jelikož jsem věděla, jak to v tomto případě dopadne. Ale nevadí. Není to z mé strany výtka a to jednoduše proto, že Tim Weaver je prostě Pan autor! Mistr svého řemesla, skvělý vypravěč a taktik. Dokáže vytvořit neskutečně chytlavý příběh a jeho styl psaní se s každou knihou zdokonaluje, ačkoli možná na úkor příběhu. Vysvětlení je jednoduché. Ač mají další díly stylově lepší strukturu, příběhy prvních dílů jsou mnohem zajímavější a poutavější. Ale je to jen o názoru jednotlivce. 

     Sérii s Davidem Rakerem s čistým svědomím doporučuji všem milovníkům krimi a thrillerů. A pokud je zde někdo, kdo tuto sérii ještě nečetl, pak neváhejte ani minutu, máte totiž jedinečnou možnost číst ji od samého začátku, ne jako já od poloviny… Opět skvělý čtecí zážitek a obrovský palec nahoru!

 

 

Název knihy Údolí mrtvých
AutorTim Weaver
ŽánrDetektivky, Romány, Thrillery
  
Nakladatelství MysteryPress
Rok vydání2018
Počet stran496
ISBN978-80-7588-061-1
  
Nákup knihy www.mysterypress.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

MysteryPress

Nakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi.

www.mysterypress.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Michaela Rubášová Končelová

Milovnice dobrých knih, bloggerka a maminka, která stále čeká na svoje literární políbení múzou... (osobní blog)