Tomáškova a Novákova hudební Skuteč – jubilejní ročník již brzy

Za pár dní bude zahájen XV. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Koncertem Symfonického orchestru Českého rozhlasu odstartuje dvouměsíční hudební maraton, který je v jistém ohledu již nyní rekordní.

Festival klasické hudby nabídne v období od 18. března do 13 května 2018 celkem 15 koncertů a představení. Vedle výše zmíněného zahajovacího koncertu se mohou návštěvníci těšit na operu, operetu, komorní koncerty v kostelech, či dva velké koncerty na zimním stadionu.

„Osobně se velice těším na Carminu Buranu v podání opavského divadla. Režisér a choreograf Valerij Globa, který v inscenaci sám tančí, dokázal tuto kantátu skvěle scénicky vystihnout,“ říká organizátorka festivalu Lenka Frídlová.

V programu festivalu se každoročně objevuje také přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů. A nejen tou cílí festival na mladší publikum. Ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice, si pořadatelé připravili také dva koncerty pro školy.

Svou premiéru na festivalu bude mít sopranistka Jolana Slavíková, která se zpěvem začínala právě ve Skutči. Za hranicemi Skutče se letos odehrají tři koncerty. V Chrasti se tradičně představí regionální tělesa, kostel na Chlumku v Luži přivítá renesanční a barokní hudbu a nově se festival objeví také v Proseči, kde v evangelickém kostele oslaví svých 65 let Lubomír Brabec.

Zimní stadion poprvé rozezní nesmrtelné hity Michaela Jacksona. Pod taktovkou Martina Kumžáka zahraje Filharmonie Hradec Králové a Moondance Orchestra se sólisty v čele s Dashou. Největší pozornost na sebe strhl, dnes již vyprodaný, koncert skupiny Čechomor, který do Skutče přiláká téměř tisíc návštěvníků.

„O koncert skupiny Čechomor usilujeme již několik let. O to raději jsme, že se nám podařilo vše domluvit tak, aby vystoupili v rámci jubilejního 15. ročníku, “ sdělila Lenka Frídlová. „Nicméně, vše se děje s předstihem. Letošní ročník ještě ani nezačal a my už se zaměřujeme na ten příští,“ dodává.

Festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč začíná v neděli 18. března a potrvá až do 13. května. Informace o vstupenkách a podrobnostech k programu můžete najít na stránkách http://hudebni.skutec.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.