Neděle, 24.9.2023
HudbaKultura

Trancefusion představuje – COSMIC GATE

cosmic_gateNěmecké duo COSMIC GATE je jedním z hlavních hvězd nadcházející TRANCEFUSION MAGIC, která se již za několik týdnů uskuteční v nádherném prostředí Průmyslového Paláce. Rozhovor s nimi byl hodně otevřený a milý a sami se přesvědčte o jeho bezprostřednosti. Každopádně se oba pánové do Prahy hodně těší a věřme, že se od nich dočkáme té nejlepší show!

Pořádájící agentura BTL Agency přináší rozhovor s duem Cosmic gate:

Pánové, zanedlouho budete jedněmi z hlavních hvězd nové party TRANCEFUSION. Kdy jste vlastně naposledy hráli v ČR?
Je to už docela dávno, čas běží tak rychle, takže jsme dvojnásobně rádi, že se vracíme. TRANCEFUSION má fenomenální line-up a jsme fakt hrdí, že jsme na něm i my. Bude to skvělá noc!

Myslíme si, že v ČR máte poměrně slušnou základnu fanoušků. My sami to viděli, když jsme pořádali anketu, koho by si fandové nejvíce přáli. Vaše jméno padalo hodně krát. Čím to?
No to jsme ani nevěděli! Dík za kompliment a za podporu! Nevíme, čím to je, asi tím, že skládáme a hrajeme hudbu, co máme rádi. Na stagi ze sebe vydáváme maximum, od toho tady jsme. A pokud se to lidem líbí, je to pro nás ta největší pocta. Ještě jednou díky!

Nelezete si po těch dlouhých letech už na nervy? To už je tak trochu profesionální manželství, ne?
LOL, to je dobrý, prej „profesionální manželství“. I když možná jo, sedí to. My jsme ale oba dva dost pohodáři, takže si na nervy ani moc nelezem. Spojujou nás naše projekty, ne osobní věci. A proto „no problem“.

Držet se tolik let ve světové špičce je slušný výkon. Co vás stále žene dopředu?
Na to je snadná odpověď. Dopředu nás žene naše láska k hudbě a láska, kterou dostáváme zpátky od fanoušků. To nám dává sílu a energii, kterou potřebujem k tomu, aby naše další tvorba zněla nově, ještě lépe, neotřele.

Co vaše aktuální činnost, na čem zrovna pracujete?
Po albu Back 2 the Future jsme začali pracovat na muzice na další, už páté autorské album Cosmic Gate. Máme už několik demo tracků a první z nich už hrajeme v našich setech. Stačí jen pozorně poslouchat.

V Praze během vašeho setu vystoupí jako speciální host Emma Hewitt. Jak jste se dali dohromady? Přeci jen hit Not Enough Time už je na světě nějakou dobu.
Už je to nějaká doba, to je pravda, ale určitě to nebyla poslední spolupráce s Emmou. Emma je krásná a má krásný hlas a navíc je to skvělá ženská, a tak si další spolupráci s ní prostě nemůžeme nechat ujít, ať už na stagi nebo ve studiu.

Koukali jsme ve vašem kalendáři, že poměrně často vystupujete v USA. A neznalý člověk by řekl, že v Americe už trance nefrčí a všichni si jedou už jen na house. Jak to tam tedy je nyní?
Pravda je, že v Americe teď frčí jakákoli elektronická taneční muzika. Včetně trance, a to už dobrých pár let. Kluby i festivaly mají narváno a jejich parties jsou fakt dokonalý. Tak proto tolik té Ameriky v našem kalendáři.

Hrajete každý i samostatně. Nechybíte si pak na stage?
„Chybět“ není to správné slovo. Po 20 vystoupeních je to samozřejmě jiné, hrát najednou sólo, ale není to nic špatného, má to svoje klady i zápory. Rádi hrajeme jak sólo tak spolu, takže spokojenost. Je fajn, že máme čas od času změnu!

V Praze budete hrát s další řadou hvězd. Line up je vlastně tak napůl německou záležitostí. Ke komu máte nejblíž ze současných trance DJs?
Všichni DJové na lineupu jsou skvělí kolegové a máme s nimi dobré vztahy i mimo stage. Těšíme se jak na jejich muziku, tak na to, jak si s nimi před a po party zajdem na pár piv.

Můžeme tedy poprosit o nějakou pozvánku pro fanoušky, kteří se na Trancefusion chystají opravdu ze všech koutů Evropy?
TRANCEFUSION bude ďábelská. 30. dubna se Praha promění na epicentrum evropské trance music. Buďte u toho – my budem!

Díky moc za rozhovor a budeme se těšit, jak to v Praze rozjedete ve velkém stylu!
My děkujeme a na viděnou na konci dubna v nádherné Praze!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.