Nejen cestovatelský večer z Ugandy

ugandaChrudim – začátkem tohoto roku několik Chrudimáků podniklo dobrodružnou “EXPEDICI” do srdce Afriky, a to do rovníkové Ugandy. Co tomu předcházelo, zážitky a zkušenosti můžete společně s nimi sdílet ve čtvrtek 7. dubna 2011 od 18 hodin v restauraci Krmelec, Filištínská ulice, Chrudim, kde proběhne promítání, ukázka zajímavostí a neobvyklých postřehů.

 

„Tepající rytmy nejpůvodnější Afriky, nespočet divoké zvěře, setkání tváří v tvář se lvy nebo s největšími primáty světa horskými gorilami, tropické deštné pralesy, místo, kde se rodí nejen Nil, měsíční pohoří Rwenzori a samozřejmě místní lidé. A nesmíme vynechat návštěvu u Pygmejů,“ představuje program komponovaného večera jeden z účastníků Roman Schmidt.

 

Součástí čtvrtečního setkání bude i seznámení se zvyky domorodců, se slumy, kam se běžní turisté nedostanou a s vesnicemi, kde se zastavil čas. A navíc, do programu je zařazena i autogramiáda jednoho z autorů knihy “Perla, která se zvedá z prachu” a jedinečná příležitost tuto ojedinělou publikaci si zakoupit a pomoci tak adresně některým dětem, jejichž životy ovlivnila epidemie HIV/AIDS. Tato kniha vznikla v rámci projektu Světlo pro Ugandu. Více o projektu však při osobním setkání … .

 

Máte-li chuť se alespoň na chvíli přenést do jiného světa, okusit ugandskou kávu a nechat plně pracovat fantazii, přijďte. 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.