Trio bratrů Ebenů nabídne ve Skutči Chlebíčky

Trio bratrů Ebenů nabídne ve Skutči Chlebíčky, foto: Lenka Balounová 18. prosince 2009 od 19 hodin, Kulturní klub Skuteč
Po bratrech Nedvědových, kteří beznadějně vyprodali sál zdejšího kulturního klubu, přijíždějí v prosinci do Skutče bratři Ebenové. Jedno z nejzvláštnějších uskupení české populární hudby proslavily především písně z alb Tichá domácnost a Já na tom dělám.

Skupinu bratrů Ebenových, synů skladatele Petra Ebena a synovců Ilji Hurníka, v podstatě ani nelze zařadit do žádného hudebního proudu. Spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu vytváří ojedinělý ebenovský sound, obohacený dalšími nástroji. Již koncem sedmdesátých let, kdy Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. “Hodně jsme poslouchali Franka Zappu, David měl rád jazz, zvláště když pak v patnácti přišel na konzervatoři do styku se spoustou jazzmenů. Nám se v podstatně nestalo, že by jeden poslouchal něco, co ten druhý nesnášel,” řekl Marek.

Motorem kapely je šéf a skladatel Marek, který nejprve prošel různými skupinami včetně countryových sestav Wyjou a Rošambo. Už na prvních koncertech bratří Ebenů se lidé bavili vtipnými Markovými texty. Jemná ironie, svižný slovník, neotřelé rýmy a cit pro písňovou pointu si získal publikum napříč hudebními žánry. “Na skutečském koncertu zazní ty nejoblíbenější písně, které se staly “Ebenovskými hity”, ale i písně ze zcela nového alba Chlebíčky. Krom toho se můžete těšit na více než příjemnou sváteční atmosféru celého večera, kterým vás provede jeden z nejúžasnějších moderátorů této země,” dodává k pozvánce Lenka Balounová z odboru kultury. Na koncert do Kulturním klubu Skuteč můžete přijít v pátek 18. prosince od 19 hodin.

 

Kdy: 18.prosinec 2009 od 19 hodin
Kde: Kulturní klub Skuteč
Cena vstupenek: 330 Kč

 

Předprodej vstupenek byl zahájen 2. listopadu na odboru kultury MěÚ Skuteč
Info: petr.sedlak@skutec.cz, 731 557 422/477, 469 326 486/487

Více na www.skutec.cz

Autor / zdroj: -bal-

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.