Pondělí, 2.10.2023
DivadloKulturaOstatní kultura

Trochu hříšná komedie v Divadle Karla Pippicha

Divadelní představení DalskabátyMáte chuť na rodinnou komedii? A přímo v divadle? Není problém!
V neděli 27. ledna 2013 se od 15 hodin v Divadle Karla Pippicha hraje představení Dalskabáty, hříšná ves aneb zapomenutý čert.

 

Divadelní spolek J. N. Štěpánka Chrudim uvádí rodinnou komedii. Co všechno se stane po setkání Plajznerky se zapomenutým čertem, se dozvíte v naší inscenaci, která vychází z motivů klasických českých pohádek. Postavy vesničanů, odolávající či podléhající pokušení a různým neřestem, se vůbec neliší od současných lidí, hra tím – pro svůj satirický nadhled – potěší diváky všech věkových kategorií.

K páchání hříchů v obci Dalskabáty dochází málo a spíš z nedorozumění, což není po chuti vládci pekla Belzebubovi. Zvlášť po tom, co zjistí, že kdysi do Dalskabátů vyslaný služební čert Trepifajksl vůbec neplní své úkoly. Vyšle proto do Dalskabátů svého advokáta Solferna v převleku za faráře, aby našel zapomenutého čerta a naučil obyvatele hřešit. Ten ale narazí na ráznou vdovu Plajznerku – hubatou, ale poctivou a čestnou ženskou.

V naší inscenaci uvidíte Irenku Branou, Luďka Vlka, Andreu Chvojkovou, Míru Macha, Martina a Matýska Šímovic, klan Slezáků – Honzu i Kubu a Moniku i Káťu Slezákovou (dříve Holíkovou), Romana Kasalického a Karla Břízu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.