Čtvrtek, 30.11.2023
Deskové hryVolný čas

Rozšíření hry Dixit s pořadovým číslem 3

Rozšíření hry Dixit s pořadovým číslem 3Pokud už znáte původní karty vynikající rodinné hry Dixit nazpaměť, zajisté vám příjde vhod poslední rozšíření a celkem 84 zbrusu nových obrázkových karet, které vnesou do vašeho hraní nový vítr a poskytnou další hodiny a hodiny zábavy s touto skvělou hrou. Karty jsou opět nádherně ilustrované a netradičně zpracované.

Balení neobsahuje bodovací stupnici, figurky ani tipovací žetony – ke hraní tedy potřebujete základní hru Dixit nebo hru Dixit Odyssey.

Ve hře Dixit se stanete vypravěčem a budete vymýšlet vlastní příběhy.

Na začátku hry dostane každý hráč do ruky několik obrázkových karet. Ty jsou poměrně nezvyklé, obrázky jsou velice různorodé a netradičně zpracované. Jeden z hráčů se stane vypravěčem – vybere si tajně jednu kartu z ruky a na základě jejího obrázku řekne nějaký příběh, třeba i jednu větu, jedno slovo nebo zvuk, které se pojí k této kartě.

Rozšíření hry Dixit s pořadovým číslem 3Ostatní hráči se pokusí najít mezi svými kartami tu, která nejlépe vystihuje vypravěčův příběh. Poté všichni hráči včetně vypravěče dají karty lícem dolů na hromádku na stůl, karty se zamíchají a vyrovnají lícem nahoru do řadu. Hráči pak skrytě tipují, která karta je vypravěče a nejlépe tak vystihuje řečený příběh.

Hráči, kteří správně tipovali a vypravěč obdrží za každé správné určení karty body. Správné odpovědi jsou hodnoceny posunováním dřevěných králíčků – figurek – po bodovací stupnici, která je vtipně umístěna uvnitř krabice od hry. Vypravěčem se pak stává další hráč v pořadí a kolo se opakuje. Vítězem je pak ten hráč, který získá na konci hry nejvíce bodů.

Hlavní vtip hry je v tom, aby hráč správně určil, jak podrobně svou kartu popsat. Příliš lehký nebo naopak příliš těžký popis mu totiž přinese méně bodů, protože příliš málo nebo naopak příliš mnoho hráčů uhodne správné řešení.

Hra je vhodná i pro děti, kterým rozvíjí fantazii.

 

 

Rozšíření hry Dixit s pořadovým číslem 3    Rozšíření hry Dixit s pořadovým číslem 3

Autorem kreseb na kartách je Xavier Collette.

 

Rozšíření pro hru: Dixit nebo Dixit Odyssey
Počet hráčů: 3 – 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: abstraktní

 

Výrobce a distributor

BlackfireFB Blackfire

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.