Sobota, 9.12.2023
HudbaKultura

Trutnoff Open Air Festival

Trutnoff Open Air Festival

V první polovině srpna, tedy od 14. do 17. srpna 2014, se v Trutnově uskuteční Trutnoff Open Air festival, známý také pod názvem Český Woodstock. Letošní Trutnoff je věnován obětem u Sand Creeku a ideálům 17. listopadu. Festival letos oslaví třicetiletí od svého vzniku.

Jako každý rok, i letos ozdobí festival konaný Na Bojišti neobvyklé koncerty, kterými je tato nejstarší hudební přehlídka svého druhu v zemi proslulá. Trutnoff Open Air Festival má nejen své věrné stoupence, ale i hudebníky, a je známý svou ojedinělou atmosférou. Říká se, že důležité nejsou kapely, které zde hrají, ale moment setkání. Návštěvníci jsou označováni za „spiklence” a atmosféra za magickou.

Na pódiu zde vystupují umělci, kteří by se jinde určitě nepotkali. Mezi legendární vystoupení patří například dvacetiminutové představení baviče Felixe Holzmanna, který vystoupil na stejném pódiu jen několik hodin po americké kapele Faith No More.

I letos máte možnost zhlédnout několik netradičních koncertů a k oslavě třicetin to bude ještě ve větší míře. Vedle undergroundových legend Plastic People nebo DG 307 na letošním Trutnoff Festivalu vystoupí populární zpěvák Petr Spálený s Apollobeatem. Dále se můžete těšit také na Patti Smith a Group, Tinariwen, Kreator, Jaroslava Uhlíře s kapelou, Monkey Bussines a spoustu dalších. Přehled kapel, které na festivalu vystoupí najdete na: http://www.festivaltrutnov.cz/bands.

Trutnoff Festival
Vstupenky jsou již v prodeji na internetových stránkách. Pokud si zakoupíte lístek na dobírku, bude vás stát 1 100 Kč, zatímco na místě zaplatíte 1 300 Kč. Za camp ani parkování se tu neplatí.

O programu na jednotlivé dny se dozvíte až na místě z Festivalového samizdatu.

 

 

Více informací o festivalu najdete na: http://www.festivaltrutnov.cz/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.