Sobota, 3.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Unikátní výstava o Keltech trvá už jen dva týdny

Unikátní výstava o Keltech trvá už jen dva týdnyUž jenom dva týdny, do 21. prosince 2012, můžete na zámku v Nasavrkách navštívit unikátní výstavu s názvem „Keltové ve východních Čechách“.

Ideální příležitostí k návštěvě je například den otevřených dveří s přednáškou, který se koná ve čtvrtek 13. prosince 2012. “Tématem přednášky je „Keltské stavitelství a doba římská“. Přednáška začíná v 17:30 hodin a přednášet budou archeologové PhDr. Jan Jílek a Mgr. František Kašpárek z pardubického muzea. Kromě toho mohou příchozí zdarma navštívit výstavu a připravili jsme také drobné keltské občerstvení. Všechny srdečně zveme,” říká Anna Frantalová z občanského sdružení Boii o. s., které výstavu pořádá.

„Výstavu považujeme za velmi ojedinělý počin – podařilo se zde shromáždit archeologické nálezy z muzeí z celé republiky, návštěvníci tak uvidí opravdové skvosty,” dodává Anna Frantalová. Kromě řady originálních nálezů z celého našeho regionu je k vidění také znázornění dílny na keltské mlýny pod Kunětickou horou, figuríny keltských bojovníků, hraný dokument o životě našich předků a mnoho dalšího.Boii o.s.

Speciální program je připraven také pro školní výpravy ze základních a středních škol z celého Pardubického kraje. Ty se mohou na výstavu předem objednat a zúčastnit se jí tak zcela zdarma. Pro žáky jsou připraveny pracovní listy, tematické hry a další didaktické aktivity. Výstavu realizuje občanské sdružení Boii o. s. ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích a dalšími partnery v rámci projektu „Historie jinak”. Výstava je umístěna ve 2. patře nasavrckého zámku a je otevřena každý den až do 21. prosince 2012.

foto: Tomáš Kubelka

Více informací naleznete na webových stránkách www.boii.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.