Únorová PEVNOST se ohlíží i vyhlíží

PEVNOST

Žebříčková mánie se pochopitelně nevyhnula ani nám. Však se na ni také celý rok těšíme, protože ty hádky a krvavé boje, čí favorit se dostane výš, ty nás prostě bavit nepřestanou.

Ano, jsme jako děti, takže se s vámi můžeme hrdě podělit o to nejlepší z knih (s potěšením kvitujeme, že po letech ústrků se pořádně ozvaly horory), filmů (animáky na vzestupu!), komiksů (hele, dokonce jsme si dovolili nedat hlas hambaté Druuně, jak byla dobrá sezona!), videoher (paříš čili jsi) a jako bonus přihodil Míla Linc deset nejbizarnějších historických historek, na jaké v poslední době narazil… a je to vážně síla, vážení. Jo a v seriálech jsme se pro změnu mrkli na to, co se chystá a co nás nemine (jak pevně doufáme).

Říkáte si, že jsme nemohli najít místo na nic jiného? Tak to teda našli! Temný přízrak české filmové kritiky Jiří Pavlovský se pořádně podíval na nové Star Wars… a podobného úkolu se zhostila i persona non grata české kritiky obecně, Verbal. A Leoš Kyša odhalil tajemství, proč ještě nikdo v ostrém testu nedokázal existenci paranormálních schopností. Proč? Protože je Leoš zlý. Tak to vydýcháme u deskovek, ale třeba i v trochu posmutnělém geekovském okénku s tichou vzpomínkou na princeznu Leiu a (nejen) její zlaté bikiny. Nebo se pobavte s Danem Černým, jeho strip i Matracman nabírají na obrátkách, až se zadýcháváme jen z toho pomyšlení, co přijde příště!

Ale jasně že jsme vykonali i spoustu aktivního pátrání, co zrovna letí, takže… Takže pro vás máme epesní reportáž ze života skutečných skřetů. Fakt, našli jsme jich celý kmen a pořádně to zdokumentovali. Jen o kousek vedle jsme se podívali, co ukuchtili v novém ročníku skvělého festivalu sci-fi filmů Future Gate (srdečně vás zveme!) a připravili jsme i povídání o skvělé nové válečné sci-fi nazvané Smlouva na život a připravili jsme si rozhovor s legendou fantasy Terrym Brooksem – což je autor předlohy populárního seriálu Kroniky Shannary. A také jsme vám přichystali skvělé povídky a recenze na všechno důležité.

Prostě ani v únoru se Pevnost nefláká, protože nás to prostě baví. A vás bude taky!

 

PEVNOST 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.