Středa, 4.10.2023
Sport

V čem se liší boty s technologií Air Max od ostatních?

Air Max je léty prověřená technologie od Nike, která se vyznačuje výrazným odpružením paty. Samotné odpružení spočívá ve vytvoření vzduchového polštáře uvnitř boty. Ten je napuštěn plynem pod vysokým tlakem. Díky tomuto procesu zvládá bota tlumit nárazy a odolává i většímu zatížení. Výsledkem jsou lehké a pohodlné boty, které by neměly chybět ani ve vašem šatníku. A navíc, čím jsou boty lehčí, tím méně energie musíme při sportu vynaložit. Boty s technologií Air Max si zakládají na odolnosti. Z tohoto důvodu jsou navržené tak, aby bota fungovala po celou dobu stanovené životnosti. To vše technologii odlišuje od běžné sportovní obuvi. Technologie Air Max prošla od svého zrození velký kus cesty a my se společně podíváme, jaké jsou její přednosti.

Jaké typy obuvi s technologií Air Max jsou k dostání?

Velkou výhodou obuvi s technologií z řady Air je její dělení do kategorií dle jednotlivých sportů. Nemusíte tedy bloudit po e-shopech či obchodech, pročítat se složitými parametry obuvi a shánět se tak po vhodných botách na ten či onen sport. Zkrátka si vyberete, zda potřebujete obuv na běh, basketbalové hřiště, tenisový kurt, golfový turnaj či fotbalové utkání. Značka Nike došla v dělení dokonce tak daleko, že si můžete vybírat tenisové boty speciálně na měkký i tvrdý povrch, boty na cvičení Hiit a třeba i obuv pro jízdu na skateboardu. A pozor! V nabídce je také běžecká bota, kterou si můžete navrhnout a upravit dle svých představ. A to už jen tak nějaký výrobce nenabízí. Kromě sportovní obuvi se již technologie používá také pro obuv na volnočasové nošení, např. takové stylové sneakers má už v šatníku nejeden teenager.

Myslí technologie Air Max i na design a co udržitelnost?

Boty s technologií Air Max najdeme v mnoha barevných variantách a provedeních zde:https://www.eobuv.cz/kolekcja:nike_air_max.html. Nike nabízí každou sezónu novou kolekci, která se přizpůsobí nejnovějším trendům. Momentálně je pro sezonu jaro/léto 2021 nachystaná kolekce plná pastelových barev. Pro milovníky klasiky jsou vždy k sehnání čistě bílé a  černé modely. K zmíněným modelům se výborně hodí sportovní běžecká ledvinka, která je praktická a oživí každý outfit. Co se týče udržitelnosti, vznikla při značce Nike iniciativa Move to Zero, tedy doslova Přejdi na nulu, jejíž členkou je také známá zpěvačka Billie Eilish. Ta se setkává s odborníky na klima a diskutuje naléhavá témata. Poznatky využívá značka pro snížení množství odpadu při výrobě vlastních produktů. Už to ji odlišuje od ostatních výrobců technologií.

 

Air max

 

Existují podobné technologie na principu Air Max?

Ano, můžeme se setkat také s konceptem Zoom Air, který se vyvinul právě z inspirace technologií Air Max. Boty s technologií zoom tedy fungují na podobném principu jako Air Max, jen jsou o kapku pohotovější. Zoom Air funguje na bázi pevně napnutých pružných  vláken, která jsou spletena v jednotce Air společně se stlačeným vzduchem. Zmíněná vlákna se po každém došlapu na zem ihned smrští a následně se okamžitě narovnají a obnoví tak svůj původní tvar. Výsledkem je dynamický a velmi silný odraz od země s dokonalým útlumem. Díky těmto vlastnostem je technologie Zoom Air hojně využívána vrcholovými sportovci, kteří si chválí zejména pohotovou odezvu boty při dotyku země. Díky tomu se jim lépe optimalizuje rychlost při závodech a trénincích. Navíc jsou boty velmi pohodlné a namáhaná chodidla tak netrpí jako je tomu v běžných sportovních botách, které za jiných okolností uspokojí běžné zákazníky a rekreační sportovce.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.