Pondělí, 15.7.2024
Chrudim

V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi ožije duch doktora Fausta

V pátek 4. listopadu 2016 bude Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi opět hostit oblíbenou “halloweenskou” akci nazvanou Duchůplné muzeum. Návštěvníkům nabídne možnost netradiční prohlídky budovy muzea i muzejní expozice v hororovém duchu.

V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi ožije duch doktora Fausta

Tématem večera bude tentokrát legenda o doktoru Faustovi, která byla v 19. století nejčastějším námětem her kočovných loutkářů nejen v českých zemích. Velmi naturalistické až hororové zpracování látky bylo mezi tehdejšími diváky velmi oblíbené a dávalo loutkářům možnost maximálně ukázat jejich um, schopnosti a v neposlední řadě i speciálně vyrobené loutky.

Od 18 do 22 hodin se budou moci návštěvníci vydat na netradiční prohlídku Mydlářovského domu po stopách příběhu učence, který se pro slávu a uznání neváhal spolčit s ďáblem. Hra na motivy faustovské legendy je ztemnělým muzeem zavede od sklepení až na samotnou věž Mydlářovského domu. Sklepní prostory domu č. 75, který je součástí “trojbloku” muzejních budov v Břetislavově ulici, si budou návštěvníci moci prohlédnout vůbec poprvé.

Nenechte si ujít nevšední zážitek a možnost podívat se na nejznámější chrudimský dům z jiné perspektivy. Vstupné na akci je 80 Kč.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.