V Promlčení prokázal Jiří Březina opět svůj neobyčejný talent

Promlčení Jiří Březina nadchl čtenáře i kritiky hned svou prvotinou Na kopci, za niž získal prestižní Cenu Jiřího Marka za nejlepší český detektivní román roku 2013. V nakladatelství Motto mu právě vychází další krimi román s názvem Promlčení, který je prvním dílem chystané série s naprosto jedinečným detektivem Tomášem Volfem. Mladý sebevědomý týpek v džínách a tričku, který miluje metal, řeší případ dvou nevyjasněných vražd z roku 1991.

Příběh zasadil autor do jihočeského pohraničí. „Inspiroval jsem se událostmi, které se v naší zemi skutečně děly. A tak, i když se jedná o příběh smyšlený, je složen ze střípků reality. Hlavní dějovou linii jsem zasadil do počátku devadesátých let, kdy se SNB měnil v Policii, kdy probíhaly lustrace, kdy se otevřely hranice a kdy bezpečnostní složky byly téměř paralyzovány nárůstem trestné činnosti, související také s polistopadovou amnestií,“ říká Jiří Březina.

Mladý policista Tomáš narazí při zkoumání promlčených vražd na podivné úmrtí, ke kterému došlo v roce 1991 v zastrčené osadě na Šumavě u rakouských hranic. Když se k jedné složce s nevyjasněnou smrtí připojí druhá, rozhodne se Tomáš vyzpovídat člověka, který se tehdejšího vyšetřování přímo účastnil: bývalého úředníka ministerstva vnitra Ondřeje Novotného. Prostřednictvím jeho vzpomínek se Tomáš snaží získat informace, které ze spisů záhadně zmizely. Může ale věřit muži, ze kterého se stal politik s mizernou pověstí? A jak hluboko do minulosti se musí ponořit, aby odhalil, komu kdysi prošly dvě vraždy?

Děj knihy se točí kolem fiktivní vesnice Pasečky, která se za socialismu nacházela v hraničním pásmu a byla tak vlastně odříznutá od běžného života. Místa, kde se příběh odehrává, bychom našli na Šumavě nebo v Novohradských horách. Obě oblasti zůstaly po válce téměř vysídlené a po předválečných osadách zůstala většinou jen vylidněná torza, v lepším případě řídce osídlené samoty s několika obyvateli. 

 

Název knihy:                             Promlčení
Autor:                                          Jiří Březina
Žánr:                                           detektivka
Nakladatelstvi:                          MOTTO
Datum vydání:                          10. 8. 2015
Doporučeno od:                       15 let
EAN:                                           9788026704430
Počet stran:                               248 stran
Formát:                                       125×205 mm – vázaná s laminovaným potahem
Jazyk vydání:                             čeština
Edice:                                          Detektivky 

Ukázková kapitola:                    zde
E-shop:                                        http://knihy.cpress.cz

 

 

 

MottoMotto je nakladatelství s pozitivním nábojem. Vydává kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá , Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Objevuje i nové autorky (Eva Rýznerová, Michaela Klevisová) a uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Říkal jsi, Ti amo a Oběd v Paříži, které kombinují příběhy o lásce s recepty. Významnou součástí portfolia tohoto nakladatelství jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Nejen ženám jsou pak určeny tituly z oboru populární psychologie.

 

Albatros média

AlbatrosMedia, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až kroku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros média

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.