V první zásilce z KNIHOZEMĚ dorazily do knihkupectví novinky od Rowlingové, Nesbøho i Gaimana

Praha, 23. květen 2018 – Ve čtvrtek 24. května přistane ve všech knihkupectvích Zásilka z Knihozemě, která představuje pestrý výběr nejzajímavějších knih pro děti a mládež tohoto roku. Mezi dvanácti novými tituly ze čtyř nakladatelství spadajících pod nakladatelský dům Albatros Media najdou rodiče i děti knihy oblíbených autorů, jakými jsou J. K. Rowlingová, Jo Nesbø nebo Neil Gaiman. Všech dvanáct knih bylo vybráno s ohledem na různorodost žánrů i věku a na jejich literární i výtvarné zpracování. Rodiče tak mají jistotu, že svým dětem vyberou kvalitní knihu, která je potěší. K nákupu každé knihy navíc dostanou čtenáři dvě pohlednice, díky nimž se mohou zapojit do soutěže o zásilky dětských knížek až domů po dobu pěti let. 

Zásilka z Knihozemě primárně vznikla s cílem usnadnit rodičům a dětem výběr dětských knih. Pomůže však i knihkupcům. „I pro nás je velmi obtížné se orientovat ve velké produkci knih pro děti a mládež. Proto si ceníme Zásilky z Knihozemě, kde jsou knihy pečlivě vybrané, a nejen nám celá akce usnadní výběr dobrého čtení. Zásilka z Knihozemě navíc dorazí právě včas, protože se blíží Den dětí a knihy jsou přece ideálním dárkem,“ říká Erika Frýbortová, vedoucí maloobchodní sítě Kosmas.

Neméně důležitým cílem Zásilky z Knihozemě je představit dětem současné zajímavé a kvalitní knihy a probudit v nich větší zájem o čtení jako takové. Pravděpodobně největším lákadlem Zásilky z Knihozemě je kniha J. K. Rowlingové Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel – úchvatný průvodce bradavickými školními osnovami i dějinami kouzel s dosud nezveřejněnými materiály J. K. Rowlingové. Fanoušky Harryho Pottera jistě nadchne také první díl série Nikdyuš v brilantním překladu Vladimíra Medka. Děti, které mají rády pohádkové fantasy příběhy si přijdou na své v knize velikána světové literatury Neila Gaimana Odd a mraziví obři. Nejděsivější sbírku podivuhodných tvorů odhalí Senzační sbírka zvířat doktora Proktora od Joa Nesbøho. Mezi dvanácti vybranými knihami je od každého trochu – komiks, dobrodružství, encyklopedie, obrázkové knihy i beletrie.

 

Zásilka z Knihozemě

 

„Při výběru knih jsme kromě samotného textu hleděli na výtvarnou a grafickou stránku knih, protože ta do značné míry rozhoduje o prvotním zaujetí. Hledali jsme současné dětské knihy od známých i méně známých autorů, které s velkou jistotou zaujmou současné dětské čtenáře,“ říká Josef Žák, obchodní a marketingový ředitel nakladatelského domu Albatros Media.

Zásilky z Knihozemě doputují 24. května také do 143 dětských domovů a dalších vybraných neziskových organizací. Nakladatelský dům Albatros Media každé věnoval a zaslal jednu sadu knih zařazených do akce.

Zásilka z Knihozemě je začátkem projektu Knihozem, jehož web i sociální sítě mohou všem, kdo se zajímají o dětské knihy, sloužit jako platforma vzájemné interakce a komunikace. A také jako důvěryhodná reference, která celý rok nabízí tipy na další zajímavé dětské knihy z různých nakladatelství, na akce spojené s dětskou literaturou či náměty na to, jak podporovat čtenářství u dětí.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz