Velký úspěch! Čeští fotbalisté postupují mezi elitu Ligy národů

Česká fotbalová reprezentace si připisuje velký úspěch. I když se to ještě před týdnem zdálo jako nemožné, postupuje v Lize národů do Ligy A, tedy mezi elitu. 

Před listopadovými zápasy Ligy národů měli čeští fotbalisté na první Skotsko manko čtyř bodů a postupu téměř nikdo nevěřil. Češi pro postup museli porazit Izrael i Slováky a doufat v dvojnásobné zaváhání Skotska. 

Oba české zápasy hostila plzeňská Doosan arena. V prvním duelu se svěřenci Jaroslava Šilhavého střetli s Izraelem. Díky gólu Vladimíra Daridy z úvodu utkání zvítězili Češi těsně, 1:0. Zároveň českému týmu pomohli Slováci, kteří porazili Skotsko 1:0. Do druhého plzeňského utkání, proti Slovensku, vtrhli Češi jako uragán. Hned v úvodu zápasu měl několik šancí Ondrášek a první gól v 16. minutě vstřelil Tomáš Souček. Ve druhé půli zvýšil vedení na 2:0 právě Zdeněk Ondrášek a stejným výsledkem zápas skončil. Jelikož také Izrael porazil Skotsko, výhra posunula českou reprezentaci na první místo tabulky a zajistila postup do Ligy A.

V příštím ročníku Ligy národů si tak čeští fotbalisté zahrají mezi elitními evropskými týmy a střetnout se mohou třeba s Německem, Anglií, Španělskem či dalšími týmy.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.