Pátek, 21.6.2024
Ostatní volný časVolný čas

Věnujte jedno odpoledne dětem!

Věnujte odpoledne dětem! foto: z facebookového profilu Amalthea o.s.Býváte někdy ve všední dny doma, a přemýšlíte, že byste tento čas rádi věnovali něčemu zajímavému a smysluplnému? Bavilo Vás být s malými dětmi, když se učily poznávat nové věci a měly radost z každého jejich pokroku?

Organizace Amalthea, se sídlem v Chrudimi, hledá aktivní lidi, ideálně se zkušenostmi v péči o děti, kteří by se chtěli zapojit jako dobrovolníci a pomáhat dětem a rodičům s malými dětmi.

Amalthea pořádá v pracovních dnech předškolní klub Amálka, který je určen dětem ve věku 3 – 7 let. Jeho cílem je rozvíjet dovednosti dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí tak, aby se mohly později zapojit do běžných mateřských a základních škol. Dobrovolníci si na klubu s dětmi malují, učí se barvy, hrají si a doprovází děti na výletech v blízkém okolí. Zkušenosti s dobrovolnictvím na klubu má i paní Ivana: “Když mi odrostl nejmladší syn, napadlo mě, že bych mohla své rodičovské zkušenosti využít dál. A náhoda tomu chtěla, uviděla jsem zprávu, že Amalthea hledá dobrovolníky. Je to bezva, děti jsou bezva, pracovníci klubu také, a já ještě obohacuji své vnuky, když jim vyprávím, co všechno jsem s dětmi v Amálce zažila.”

Hledáme dobrovolníky nejen na klub, ale i na třídenní výjezdy, pořádané ve všední dny, určené rodičům s dětmi do dvou let, kteří prochází obtížnou životní situací a nemají dost zkušeností s péčí o malé děti. Na výjezdu se učí rozumět potřebám svých dětí, např. proč jsou mazlení a doteky pro dítě tolik důležité, proč si děti pořád chtějí hrát a jak jsou pro ně také důležité hranice.

Zatím co se rodiče vzdělávají a povídají si společně, pro děti je přípraven hravý program. Uhlídat skupinu malých dvouletých dětí je i pro dva pracovníky obtížné, a proto hledáme dobrovolníky, kteří by nám pomohli. “Dobrovolníci projdou u nás školením, pojistíme je a také jim na akci zajistíme stravu a ubytování,” jmenuje příklady podpory koordinátorka dobrovolníků z Amalthey Mgr. Kateřina Chocholová.

Zájemci o dobrovolnictví a o další informace se k nám mohou přihlásit na telefonním čísle 777 752 818 nebo nás kontaktovat emailem na: dobrovolnictvi@amalthea.cz. Těšíme se na Vás!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.