Čtvrtek, 18.7.2024
Chrudim

Veolia Transport připravuje obnovu autobusů MHD v Chrudimi

sor_pro_chrudimSpolečnost Veolia Transport Východní Čechy a. s. (VT VČ), provozovatel MHD v Chrudimi, připravuje v rámci zvýšení kvality dopravy obnovu všech autobusů jezdících na linkách městské hromadné dopravy. S výrobou nových autobusů značky SOR se přímo v továrně v Libchavách seznámil i Petr Řezníček, starosta města Chrudim, který si prohlédl nejen jednotlivé výrobní provozy, ale i konkrétní rozpracovaná vozidla přímo na výrobní lince, jenž jsou určena právě pro chrudimskou MHD. Obyvatelům i návštěvníkům města budou nové moderní autobusy slavnostně představeny 29. srpna 2011 na Resselově náměstí.

Město Chrudim se může těšit na pět moderních plně nízkopodlažních autobusů SOR v délce 12 metrů a jedno menší vozidlo low-entry s délkou 8,5 metru. Autobusy v celkové hodnotě téměř 28 milionů korun (bez DPH) byly pořízeny s podporou evropských peněz, a to konkrétně z prostředků Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod v rámci projektu “Nákup autobusů pro MHD Chrudim“.

“Jsem rád, že jsme mohli spolu se starostou Chrudimi vidět část autobusů před jejich dokončením přímo v továrně. Výrobcem jsme byli ujištěni, že všechny autobusy budou do konce srpna dokončeny a vozidla v barvách Veolia Transport budeme moci představit cestující veřejnosti a následně uvést do ostrého provozu,“ řekl při prohlídce závodu Jindřich Poláček, generální ředitel Veolia Transport Východní Čechy. „Autobusy značky SOR byly vybrány na základě veřejné obchodní soutěže,“ dodal Poláček.

„Viděl jsem v továrně přímo vozidla vyráběná pro Chrudim. Autobusy jsou krásné a moderní. Při jejich vybavení jsme mysleli i na handicapované občany i rodiče s dětmi. Na pořízení autobusů se nám podařilo využít i evropské peníze, a tak dojde k obnově všech vozidel jezdících na linkách MHD ve městě. Chrudim tak bude mít špičkové autobusy a jeden z nejmodernějších vozových parků městské hromadné dopravy. Jsem potěšen, že se nám podaří uskutečnit další krok ke zlepšení kvality života ve městě, kde stojí za to žít,“ uvedl po návštěvě továrny Petr Řezníček, starosta města Chrudim. „Těším se až budou autobusy v Chrudimi a touto cestou zvu všechny občany, aby si přišli vozidla koncem srpna prohlédnout,“ dodal Řezníček.

Všechny autobusy značky SOR pro chrudimskou MHD budou vybaveny elektronickým informačním systémem, informačním systémem pro nevidomé (zvukový hlásič), zařízením pro sledování polohy vozidla (GPS) i plošinou pro pro bezbariérový nástup a výstup. Interiérové uspořádání je přizpůsobeno k přepravě dětského kočárku a invalidního vozíku pro přepravu tělesně postižených osob. Myšleno je i na pohodlné řízení autobusů, vozidla jsou vybavena převodovkou s automatickým řazením. Autobusy vyhovují přísným ekologickým limitům EURO 5 a EEV.

Společnost VT VČ provozuje celkem 310 autobusů na 246 linkách, zaměstnává 423 lidí, z toho 377 řidičů. Loni firma přepravila 14 134 tisíc osob.

Více informací o firmě Veolia Transport naleznete na adrese: www.veolia-transport.cz

Veolia Transport sdružuje v České republice 5 společností a 2 společnosti na Slovensku. Celkový obrat za obě země převyšuje 3,3 miliardy Kč. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava – skupina Veolia Transport provozuje přes 600 pravidelných příměstských a městských linek. Její vozový park čítá více než 1800 autobusů a 46 trolejbusů a ve svých společnostech zaměstnává více než 3 tisíce zaměstnanců. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá Veolia Transport s více než 20% podílem jedno z čelních postavení. Ročně přepraví přes 100 miliónů cestujících. Veolia Transport je také provozovatelem osobní železniční dopravy.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.