Více britských kytarovek na RfP – White Lies

Více britských kytarovek na RfP - White LiesPo natěšeném Kelem, neworderovských The Wombats, očekávaných The Streets anebo osvědčených Levellers potvrzujeme další “ostrovany”: adorované trio White Lies!

K dosud potvrzeným britským kapelám THE WOMBATS, kteří tento týden vydali nové album This Modern Glitch, projektu Mikea Skinnera THE STREETS nebo sólovému elektro “pařáku” frontmana Bloc Party KELEHO přibyl na programu Rock for People další vytříbený kousek – trio WHITE LIES. Tito miláčkové publika napříč metropolemi a kontinenty sice bazírují na živém hraní, ale skoro čtvrt milionů fanoušků na jejich facebookové fanpage jsou vcelku slušnou vizitkou i čilého on-line marketingu jejich čerstvé desky Ritual. Ať tak či tak, White Lies – hrdí to reprezentanti new wave – si kromě hradeckého Rock for People zahrají v prime timech sledovaných festivalů jako Glastonbury, Rock Werchter nebo Reading.

Při svém letním, a vlastně kontinuálním celoročním turné představí hlavně zmíněnou nahrávku Ritual, která je podle vyššího než malého množství recenzentů ještě propracovanější a sehranější než jejich debutové album To Lose My Life z roku 2009. “S White Lies navazujeme na linii loňských Editors či předloňských Arctic Monkeys a The Kooks. Nepochybujeme, že v dvojbloku s The Wombats představí reprezentativní výsek současné britské hudební scény,” říká Michal Thomes.

Melancholické melodie White Lies, spojené s novovlnou osmdesátých let a rockově-punkovým espritem, vytvářejí příjemnou atmosférickou hudbu, která se stala velmi emotivní záležitostí. Uronit na jejich koncertě slzu není ostuda, ale projev souznění a empatie! Texty, které tvoří sám basák Charles, vypráví příběhy o šílenství, pomstě, ztrátě, ale i o něze a nesmrtelné milenecké lásce.

Rock for PeopleO tom, že hudba této britské kapely není jen líbivým odvarem současné doby, svědčí především pozitivní reakce hudebních kritiků, ale také slova bubeníka Jacka Lawrence-Browna, který pro BBC 6 Music uvedl: “Pokud věříte tomu, co děláte a je to dostatečně dobré, pak to snad nemůže nikoho urazit.” Přitom poměrně dlouho vydání debutu v rozhovorech členové White Lies trousili, že “natočili album plné nepřístupné muziky.” Vyprodané koncertní šňůry a rostoucí skupiny fanoušků po celém světě záhy ukázaly opak.

White Lies navštíví Českou republiku již potřetí. Poslední, vyprodaný koncert v pražském Lucerna Music Baru provázela skvělá atmosféra i více než vřelý ohlas. V podobném duchu se nesporně ponese i jejich vystoupení na Rock for People, které bude opřené hlavně o poslední desku. A ta je stejným adeptem na zisk mnoha prestižních ocenění, jako tomu bylo u alba To Lose My Life.

O skupině:
http://www.whitelies.com/
http://www.myspace.com/whitelies

Více na http://www.rockforpeople.cz/.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.