První i druhá hokejová liga v Chrudimi končí, prohlásil končící šéf

První i druhá hokejová liga v Chrudimi končí, prohlásil končící šéf To, čeho se fanoušci chrudimského hokeje v posledních týdnech obávali, se stává smutnou realitou. Druhá ani třetí nejvyšší hokejová soutěž se v Chrudimi v sezoně 2011-2012 s největší pravděpodobností hrát nebude. Proč? Ve vedení chrudimského hokejového klubu skončil Vladimír Pitter, nejdůležitější sponzor klubu, který zastával současně pozici klubového prezidenta a jednatele.  

“Osobně se domnívám, že pro chrudimský hokej na téhle úrovni je to konečná,” potvrdil Pitter.

Na další chrudimské týmy by jeho rozhodnutí stáhnout se z klubu mít zásadní vliv nemělo, protože jak B-tým hrající Krajskou ligu mužů, tak mládežnické týmy má pod patronací občanské sdružení s názvem HC Chrudim. “Tam žádné změny nepředpokládám, vlastně se nás to ani netýká,” vysvětlil Pitter.

Profesionální chrudimský hokej tak doslova čeká na zázrak. “Moc bych si přál, aby se současnou situaci podařilo vyřešit. Chci, aby tady hokej pokračoval,” říká generální manažer chrudimského klubu Petr Tankos.

Hlavní problém tkví v tom, že se Pitterovi nepodařilo přesvědčit HC Chrudim; foto: Martin Žemlíkpředstavitele pardubického hokejového klubu a výše zmíněného občanského sdružení o silnějším propojení s chrudimským hokejem a že představitelé města a sdružení nenašli s Pitterem společnou řeč ohledně dotací pro klub. Město navíc chce po hokejistech vrátit 145 tisíc (plus úroky) z dvoumilionové dotace na letošní sezonu, protože klubu některé přeložené účtenky neuznalo.

Hned po nešťastném závěru původně parádně rozehrané prvoligové baráže se vyrojily zprávy o tom, že by klub, výsledky odsouzený k pádu do druhé ligy, mohl odkoupit prvoligovou licenci od jiných týmů, které nehodlají z ekonomických důvodů v soutěži pokračovat.

V současnosti nicméně všechno nasvědčuje tomu, že se hráči, kteří tvořili páteř týmu, v létě rozutečou po republice.

Jinde budou muset nastupovat i pardubičtí hokejisté, kterým Chrudim v této sezoně sloužila jako farma. Pro Pardubice by to zásadní problém být neměl.

“Startuje nový model juniorské extraligy. Budou v ní moci hrát hokejisté do 22 let, kteří podle trenérů svazu nedostávali v první lize třeba tolik příležitostí v klíčových pasážích zápasů,” uvedl generální manažer Pardubic Zbyněk Kusý.

zdroj: MF Dnes

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.