Sobota, 30.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Víkendovka pro děti s vojenskou tématikou

artegaO víkendu 30. dubna – 2. května 2010 pořádá Artega, o.s. víkendovou pobytovou akci v Dolní Dobrouči. Ta je tentokrát zaměřena pro děti se zájmem o vojenství a 2. světovou válku. Na programu je návštěva Dělostřelecké tvrzi Bouda, prohlídka unikátního pevnostního systému, budovaného v letech 1935-38. Jeden a půl kilometru podzemních chodeb vybavených moderními technologiemi tehdejší doby.

Mezi ty nejzajímavější patří např. posuvná pancéřová vrata, funkční šikmý výtah (svážnice), akumulátorová lokomotiva a vagóny podzemní úzkorozchodné železnice, minové kobky, expozice zbraní a munice, srub K-S 22 (objekt pro otočnou a výsuvnou dělovou věž). Průměrná teplota v podzemí je kolem pouhých 6°C.

Dále se podíváme do vojenského muzea v Králíkách, kde najdeme expozici zbraní a těžké vojenské techniky. Tanky, samohybná děla, bojová vozidla pěchoty, obrněné transportéry, polní a protiletadlová děla, rakety, minomety, nákladní automobily, logistickou a ženijní techniku.

Jako zpestření je na programu krytý plavecký bazén v České Třebové. Ten je vybaven 25m bazénem, 80m tobogánem či dětským bazénem s chrliči.

Program bude doplněn aktivitami u skautské základny, kde je zajištěno ubytování. Děti se tak mohou těšit hlavně na airsoft (vybavení zajištěno), opékání a další program dle domluvy.

Více informací na www.artega.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.